Rubļevska un Čerkovskis saņem sudraba medaļas stafetē PČ modernajā pieccīņā (papildināts)

Latvijas duets Jeļena Rubļevska un Deniss Čerkovskis svētdien Taivānā izcīnīja sudraba medaļas jauktajā stafetē pasaules čempionātā (PČ) modernajā pieccīņā, informēja rīkotāji. Sākotnēji tika ziņots, ka Latvijas sportisti tikuši pie bronzas godalgām, paliekot aiz Francijas un Lielbritānijas, tomēr vēlāk rīkotāji precizēja rezultātus un Rubļevska/Čerkovskis tika kronēti kā pasaules vicečempioni.

(papildināts ar sudraba godalgu piešķiršanu Latvijas duetam)
Latvijas sportisti četru disciplīnu summā iekrāja 5824 punktus, par 28 punktiem atpaliekot no uzvaru guvušā Francijas dueta Elodijas Kluvēlas/Valentēna Beloda.

Paukošanā Rubļevska/Čerkovskis nopelnīja 1072 punktus, kas bija labākais rezultāts, peldēšanā uzrādīja 17. rezultātu un tika pie 1304 punktiem, jāšanā nopelnīja maksimālo punktu skaitu 1200, kas bija labākais rezultāts, bet šaušanas un skriešanas kombinācijā ierindojās astotajā vietā ar 2248 punktiem.

Kluvēla un Belods nopelnīja 5852 punktus. Pēdējā disciplīnā Latvijas sportisti no uzvarētājiem atpalika septiņas sekundes. Bronzas medaļas tika Ukrainas sportistiem Irinai Hohlovai un Pavlo Timoščenko, kuri tika pie 5816 punktiem, bet sākotnēji otrajā vietā ierindotā Lielbritānijas komanda Samanta Mareja/Džozefs Evanss pēc rezultātu labošanas palika ceturtajā vietā ar 5800 punktiem.

Rubļevska/Čerkovskis bija sacensību līderi pirms pēdējās disciplīnas, taču kombinācijā, kurā viņi devās 18 sekundes pirms tuvākajiem sekotājiem, pārsvaru neizdevās saglabāt. Sacensībās startēja 20 komandas.

Modernās pieccīņas komandu jauktā stafete pretendē uz iekļaušanu olimpisko spēļu programmā.

Jau vēstīts, ka individuāli Kaosungas pilsētā notikušajā pasaules čempionātā Rubļevska ieņēma 9. vietu, bet Čerkovskis finišēja 31. vietā.