Rubļevska ierindojas 25.vietā Pasaules kausa posmā modernajā pieccīņā

Latvijas modernās pieccīņas meistare Jeļena Rubļevska piektdien Romā ierindojās 25.vietā Pasaules kausa sezonas trešajā posmā, liecina rīkotāju informācija. Finālā vīriešiem sestdien startēs Deniss Čerkovskis un Latviju pārstāvošais ukrainis Ruslans Nakonečnijs.

Četru disciplīnu summā Rubļevska iekrāja 1253 punktus, bet uzvaru ar 1349 punktiem nodrošināja olimpiskā čempione lietuviete Laura Asadauskaite, kura palika nepārspēta arī iepriekšējā posmā Ēģiptē.

Rubļevska bija līdere pēc pirmās disciplīnas paukošanas ar 246 punktiem, savukārt peldēšanā viņa palika pēdējā 36.vietā ar 243 punktiem. Jāšanā Rubļevskai neizdevās pakāpties augstāk par 27.vietu ar 257 punktiem, bet skriešanas un šaušanas kombinācijā Latvijas sportiste ierindojās 19.vietā ar 507 punktiem.

Jau vēstīts, ka vēl viena Latvijas pieccīņniece Olga Šišlova Itālijas galvaspilsētā netika tālāk par kvalifikācijas sacensībām.

Pasaules kausa sezonas turpinājumā vēl paredzēts posms Ungārijā, kā arī finālsacensības jūnijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm no Pasaules kausa izcīņas kvalificēsies tikai fināla uzvarētāji vīriešu un sieviešu konkurencē. Lielākā daļa olimpisko vakanču tiks sadalītas kontinentu čempionātos, kur Eiropa noteiks pa astoņiem olimpiešiem vīriešiem un sievietēm. Vēl pa trim vakancēm aizpildīs 2015. un 2016.gada pasaules čempionātos, bet pēc vietas pasaules rangā olimpisko spēļu dalībniekiem 2016.gada 1.jūnijā pievienosies vēl pa sešiem abu dzimumu pieccīņniekiem.