Rubļevska finišē 28.vietā pasaules čempionātā modernajā pieccīņā

Latvijas modernās pieccīņas meistare Jeļena Rubļevska piektdien Maskavā finišēja 28.vietā pasaules čempionātā, nevairojot izredzes kvalificēties startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, liecina organizatoru informācija.

Rubļevska četru disciplīnu summā iekrāja 1295 punktus. Pēc paukošanas viņa bija ceturtā ar 235 punktiem, ierasti pieticīgi startēja peldēšanā, ar 254 punktiem ierindojoties 35. pozīcijā, bet jāšanā ar 290 punktiem ieņēma 19.vietu. Pirms starta skriešanas un šaušanas kombinācijā Rubļevska bija 18.vietā, tomēr pēdējā disciplīnā nesasniedza rezultātu, kas ļautu pakāpties augstāk. Kombinācijā Rubļevska ieguva 28.vietu ar 516 punktiem.

Pirmoreiz karjerā par pasaules čempioni kļuva ungāriete Šarolta Kovača, kurai pārliecinošs sniegums kombinācijā nodrošināja uzvaru ar 1386 punktiem. Sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi Francijas pieccīņiece Elodija Klovela (1374 punkti) un 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu čempione vāciete Lena Šēneborna (1373).

Iepriekš kvalifikācijā Rubļevska savā grupā bija septītā.

Pēc pasaules čempionāta rezultātiem trīs labākie iepriekš nekvalificējušies sportisti gan vīriešu gan sieviešu konkurencē nopelnīs ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Vēl pa pēdējām sešām ceļazīmēm vīriešiem un sievietēm sadalīs pēc vietas pasaules rangā 1.jūnijā, tomēr Latvijas sportistu vietas reitingā ir visai zemas. Ruslans Nakoņečnijs ieņem 39.vietu, turpretim Rubļevska pirms pasaules čempionāta tika ierindota 57. pozīcijā.

Vīriešiem sestdien finālā Latviju pārstāvēs Nakoņečnijs, bet Pāvels Švecovs un Deniss Čerkovskis netika tālāk par kvalifikāciju. Nakoņečnijs un Švecovs otrdien izcīnīja 4.vietu vīriešu stafetes sacensībās, kas ir neolimpiska disciplīna.