Rozenberga kļūst par Latvijas čempioni iejādē; paralimpiskajā disciplīnā labākais Snikus

 

Terēze Rozenberga ar zirgu Kivi nedēļas nogalē Kleistos kļuva par Latvijas čempioni iejādē, turpretim paralimpiskajā iejādē, startējot ar zirgu "King of the Dance", uzvarēja Rihards Snikus, kurš startēs arī Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs, informēja organizatori.

Rozenberga ar Kivi "Lielās balvas" un "Grand Prix" brīvas izvēles programmas mūzikas pavadījumā summā sasniedza rezultātu 134,05%. Uzvarētājai sekoja Agnese Kukaine ar Eko, kura par Vidējās balvas I un Vidējās balvas brīvas izvēles shēmu saņēma vērtējumu 130,38%.

Sacensības Kleistos risinājās divas dienas un bija diezgan grūti startēt, jo jūlijs jau iepriekš izvērtās sacensībām bagāts, tādējādi radot lielu slodzi gan jātniekiem, gan zirgiem, pastāstīja Rozenberga. Taču sportistei bija ļoti svarīgi piedalīties gan Latvijas čempionāta statusa dēļ, gan tāpēc, ka viņa gatavojas starptautiskām sacensībām Igaunijā un vēlas noskaidrot, ko sniegumā vēl ir iespēja uzlabot.

"Kivi ir malacis, bija gan kļūdas, kuras negaidīju, taču lielākoties viņš visu paveica lieliski, un šos sīkumus būs iespējams pieslīpēt,” teica Rozenberga.

Jauno jātnieku konkurencē čempiones titulu divu shēmu summā ieguva Laura Ivanova ar zirgu "Lord Rubinstein", savukārt junioru konkurencē par čempioni kļuva Anastasija Titova ar Flamenko.

Paralimpiskajā iejādē Snikus ar "King of the Dance" brīvas izvēles programmā sasniedza augstu rezultātu 75,75%. Rihards saņēma arī laba vēlējumus veiksmīgam startam Rio paralimpiskajās spēlēs.

Snikus Latvijas čempionātā otro reizi jāja savu jauno izvēles programmu, kas ir paredzēta startam Rio. Sportists uzskata, ka kopumā nostartēja tīri labi, lai gan arī pieļāva sev raksturīgākās kļūdas. Gatavojoties Rio, Snikus trenējas regulāri, praktiski piecas sešas reizes nedēļā. Trīs reizes – Tīrainē, kur papildus pieaicināta arī iejādes trenere Agnese Kukaine.

"Treniņi notiek uz dažādiem zirgiem, lai es pats gan fiziski, gan emocionāli sevi nostiprinātu, kas ir ļoti svarīgi. Un tāpēc, lai man būtu atšķirīgi treniņi," paskaidroja Snikus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti