Sadaļas Sadaļas

Rīgas maratons atklāj virtuālu skriešanas klubu, aicina iesaistīties aizraujošos notikumos

Pasaulē pamazām atgriežoties pārvietošanās un kustības brīvībai, pasākumu un pulcēšanās ierobežojumi joprojām ir spēkā, bet "Rimi" Rīgas maratona nodibinātais virtuālais skriešanas klubs ļaus izkustēties neierobežotam skaitam skriet gribētāju. Sacensībās, treniņos un izaicinājumos izskrieties, kā arī kilometrus un punktus īpašām balvām un medaļām krāt varēs attālināti, rezultātus un distances automātiski nolasot no dalībnieku viedtālruņiem, populārākajām skriešanas vietnēm un pulsometriem.

Pirmās sacensības jeb Vasaras maču pirmo posmu, kas 5 km, 10 km vai 21 km distances piedāvās 26.-28. jūnijā, organizatori aicina virtuāli tipināt kopā ar titulētāko Latvijas gargabalnieci Jeļenu Prokopčuku, ilggadējo pasaules rekordisti maratonā Polu Redklifu, Latvijas hokeja leģendu Sandi Ozoliņu, bijušo futbola izlases kapteini Kasparu Gorkšu un citiem. Dalība Vasaras mačos un citos skriešanas kluba pasākumos būs bez maksas.

Reģistrēties jaunajā Rīgas maratona skriešanas klubā varēs no pirmdienas, 22. jūnija,

oficiālajā skriešanas kluba mājaslapā. Kluba lielākā priekšrocība būs iespēja skrējienu, treniņu un izaicinājumu uzskaitei izmantot teju visas populārākās viedierīces un lietotnes, tādējādi nespiežot skrējējus mainīt savus paradumus.

Skriešanas pasākumi lielākoties risināsies nedēļas nogalēs, dodot skrējējiem iespēju jebkurā laikā un vietā no piektdienas līdz svētdienai veikt izvēlēto distanci. 

"Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords paskaidroja, ka 

vadošie tautas sporta skriešanas pasākuma rīkotāji Baltijā nevarēja samierināties ar pandēmijas radīto vakuumu tautas sportā.

"Sapratām, ka vakuums steidzīgi jāaizpilda ar motivējošiem, aizraujošiem un savā ziņā unikāliem pasākumiem, kādus, iespējams, varēs piedzīvot tikai šogad," organizatori citēja Nordu. "Arī maratonam šī būs vienreizēja pieredze, kad pirmo reizi maratona vēsturē izmantosim vasaru kā gatavošanās laiku rudens lielajam notikumam."

Pirmais notikums virtuālā skriešanas kluba vasaras kalendārā no 26. līdz 28. jūnijam ir Rīgas maratona Vasaras maču 1. posms. Otrais posms risināsies no 31. jūnija līdz 2. augustam, savukārt trešais - no 4. līdz 6. septembrim. Vasaras mači būs kā neformāls Latvijas virtuālais čempionāts 5 km, 10 km un 21 km distancēs trīs posmu garumā. Katra posma rezultāti, kurus virtuālā kluba vietne automātiski augšupielādēs no dalībnieku viedierīcēm, summēsies kopvērtējumā, nosakot ātrākos 5 km, 10 km un 21 km skrējējus.

Dalību pirmajā posmā ir apstiprinājuši arī Latvijas maratona rekordisti Karīna Helmane–Soročenkova un Dmitrijs Serjogins, Ilona Marhele, Jānis Višķers un citi spēcīgi skrējēji. 

Tomēr organizatori atgādina, ka

Vasaras maču ideja nav vis ātrums, bet dalība, izkustēšanās un virtuāla kopā būšana,

piedāvājot dalībniekiem krāt kilometrus vērtīgām balvām, ko piedāvās maratona sadarbības partneri "Sportland", SIS, "Garmin", "Mangaļi" un citi.

Skrējējiem arī piedāvās iespēju ziedot labdarības iniciatīvā "Kustība par kustību", noskrienot Labas gribas kilometrus, kā arī iespēju sajusties vienotiem Baltijas līmenī "Baltijas ceļa izaicinājumā.

Rīgas maratona 30. jubilejas sezonā organizatori sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu

ikvienu skrējēju aicina pievienoties labdarības iniciatīvai "Kustība par kustību", no 17. līdz 27. jūlijam noskrienot jebkuru spēkiem atbilstošu distanci Labas gribas kilometros un ziedojot bērniem ar kustību traucējumiem.

Ziedot būs iespējams arī "Rimi" veikalos visā Latvijā. Katrs Labas gribas kilometru dalībnieks piemiņā saņems atšķirības zīmi – spilgtas dzeltenzaļas krāsas kurpju auklas, kas kalpos kā atšķirības zīme turpmākajos skriešanas pasākumos. Organizatori cer, ka skrējēji būs atsaucīgi, aicinot ziedot vismaz tikpat eiro, cik kilometrus skrējienā plānots skriet. Skrējiena laikā saziedoto summu organizatori Bērnu slimnīcas fondam pasniegs 27. jūlijā.

Savukārt no 21. līdz 23. augustam Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skrējēji ir aicināti vienoties kopīgā Baltijas ceļa izaicinājumā ar mērķi noskriet Baltijas ceļa garumu 31 reizi par godu Baltijas ceļa 31.jubilejai. Kopā visu trīs valstu skrējējiem izaicinājumā būs jānoskrien 20 940,5 km. Katrs dalībnieks varēs skriet, cik garu distanci vēlas, un pēc izaicinājuma iegādāties īpašu medaļu.

Gan Vasaras mačiem, gan Baltijas ceļa izaicinājumam maratona organizatori būs sarūpējuši īpašas medaļas,

kuru autors ir Ziemeļvalstu un Baltijas gada labākā gleznotāja titula īpašnieks un "Purvīša balvai 2021" nominētais jaunais talants Jānis Šneiders. Viņa radītās medaļas katram Vasaras maču posmam un Baltijas ceļa izaicinājumam būs iespējams iegādāties Rīgas maratona tiešsaistes veikalā.

Līdz ar Jāņu nedēļu iestājas jauna atskaite – 16 nedēļas līdz Rīgas maratonam 10. un 11. oktobrī. No 1. jūlija atsāksies skrējēju komūnas klātienes treniņi, kuros pieveiktā kilometrāža arī palīdzēs pelnīt punktus un balvas skriešanas klubā.

Vasaras izskaņā, sākot ar septembri, tiks atjaunoti arī klātienes treniņi svētdienas rītos pie tirdzniecības centra "Alfa".

Papildus treniņiem, vairākas vasaras nedēļas nogales tiks piepildītas ar Rīgas maratona partneru un sponsoru izaicinājumiem un skrējieniem, kas sola vērtīgas balvas un ieguvumus. Tos varēs saņemt gan ātrākie, gan ikviens, kurš piedalīsies un reģistrēsies jaunajā Rīgas maratona skriešanas kluba platformā.

Organizatori atgādina, ka reģistrācija Rīgas maratonam rit pilnā sparā un pieteikties Bērnu dienai vai kādai no piecām distancēm – maratonam, pusmaratonam, 10 km, 6 km un Ģimeņu skrējienam – var mājaslapā. Katrs, kurš piedalīsies skrējienā 10.-11. oktobrī, saņems īpašo 30. jubilejas medaļu, kuras autors ir Tokijas Olimpisko spēļu medaļu dizaina autors Džuņiči Kavaņiši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt