Rīgas maratonā Skolu kausā plāno pulcēt vairākus tūkstošus skolēnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

"Rimi" Rīgas maratona rīkotāji sadarbībā ar Rīgas domi un Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP) aicina visas Latvijas skolas un skolēnus mēroties spēkiem Skolu kausā, kas risināsies 10. un 11. oktobrī. Atbilstoši epidemioloģiskajiem norādījumiem Rīgas maratona ietvaros rīkotā Skolu kausa dalībnieki būs izkliedēti un startēs vairākos viļņos. 

Organizatori aicina visas ieinteresētās skolas pieteikt dalību Latvijas Skolu kausā laicīgi maratona mājaslapā, jo ik gadu dalībnieku limits tiek izsmelts krietnu brīdi pirms starta. Organizatori arī atgādina, ka dalībnieku sportiskie rezultāti nav vienīgais kritērijs kausa iegūšanai – punktus skolas iegūst arī, piemēram, par dalības īpatsvaru pret kopējo skolēnu skaitu skolā un finišējušo dalībnieku skaitu.

Skolu komandas aicina sacensties 10. oktobrī 4,2 kilometru Ģimeņu skrējienā un 11. oktobrī 6 kilometru distancē. Skolu komandu pieteikšanās noslēgsies 30. septembrī vai sasniedzot 5000 dalībnieku limitu. Ar valsts un pašvaldības līdzfinansējumu maratonā līdz pieciem tūkstošiem dalībnieku var startēt par simbolisku 1,5 eiro maksu. Visi 5000 skolēnu būs apdrošināti pret nelaimes gadījumiem.

LSFP prezidents Einars Fogelis uzsvēra, ka ir svarīgi nodrošināt jauniešiem iespēju sportot un piedzīvot spēcīgās un pozitīvās emocijas, ko dod Rīgas maratons. "Tā kopības sajūta, gandarījums par paveikto un veselīgā savstarpējā sacensība tikai nostiprina skolēnos pārliecību par sevi, saviem spēkiem un vēlmi turēt līdzi labākajiem," pauda Fogelis.

Kopš Skolu kausa tradīcijas pirmsākumiem 2008. gadā ir audzis gan dalībnieku skaits, gan teritoriālais mērogs. Rīgas Skolu kauss ir pārtapis par Latvijas Skolu kausu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti