Rīgas maratonā pastiprina drošības pasākumus Covid-19 risku mazināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nedēļas nogalē paredzētā "Rimi" Rīgas maratona organizatori sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu (NMPD) izstrādājuši virkni pasākumu Covid-19 risku mazināšanai, trešdien informēja pasākuma rīkotāji. Lai arī Rīgas maratona nedēļas nogalē kopumā piedalīsies apmēram 15 000 dalībnieku, distanču starta laiki izkliedēti viļņos, lai vienkopus nepulcētos vairāk kā 2500 skrējēju.

ĪSUMĀ:

  • Starta zonā visus skrējējus aicina ierasties sejas maskās, arī izmantot lietotni "Apturi Covid".
  • Skrējēju izkliedēšanai startējošie būs sadalīti vairākos starta viļņos un koridoros.
  • Pēc rīkotāju aprēķiniem, divās dienās dažādās distancēs skries apmēram 15 000 dalībnieku.
  • Ārzemju skrējēju skaits būs ļoti minimāls, piedaloties tikai olimpiskā normatīva kārotājiem.
  • Mantu glabāšana būs pieejama tikai maratona un pusmaratona distances skrējējiem.

Tā kā starta zonā skrējējiem nebūs iespējams savstarpēji ievērot divu metru distanci, organizatori aicina visus dalībniekus ierasties pie Brīvības pieminekļa sejas maskās, jo īpaši, ja ierašanās uz starta zonu paredzēta ar sabiedrisko transportu. Arī starta koridoros sejas maskas būs obligāta prasība, lai arī uzturēšanās ilgums tur nepārsniegs 10 minūtes. Visus dalībniekus arī aicina lejupielādēt lietotni “Apturi Covid” un maratona dienā izvērtēt savu veselības stāvokli.

Organizatori piekodina sliktas pašsajūtas gadījumā noteikti palikt mājās. Maratonā aizliegts ierasties personām, kurām jāievēro karantīna vai pašizolācija.

Maratona starts ierasti paredzēja dalībnieku masveida pulcēšanos un kopā būšanu 11. novembra krastmalā. Tomēr šoreiz pie Brīvības pieminekļa startējošie būs sadalīti vairākos viļņos un koridoros, lai minimizētu kopā esošo un vienlaicīgi startējošo cilvēku skaitu, kā arī viņu kopā pavadīto laiku. Vienā koridorā pulcēsies ne vairāk kā 500 dalībnieku, vienā vilnī – ne vairāk kā 2500 dalībnieku. Trases paredz nodalīt startu, kas būs pie Brīvības pieminekļa, no finiša 11. novembra krastmalā, tādējādi vēl vairāk sadalot dalībnieku plūsmu.

Visas aktivitātes trasē un finišā būs orientētas uz to, lai dalībnieki finišētu, izklīstu un nedrūzmētos.

Maratona startā un finišā regulāri atskaņos Covid-19 ierobežošanas paziņojumus. Gan startā, gan finišā, gan arī pie mantu glabātuvēm būs izvietoti informatīvi vides stendi ar aicinājumu ievērot divu metru distanci. Visur būs pieejami arī roku dezinfekcijas līdzekļi.

“Esam izveidojuši detalizētu grafiku maratona dalībnieku izkliedēšanai, lai mazinātu inficēšanās riskus ar Covid-19," pastāstīja "Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords. ""Rimi" Rīgas maratona Bērnu dienas mazajās trasītēs 10. oktobrī starta laiki šogad norādīti uz dalībnieku numuriem, un vienā stundā startēs ne vairāk kā 500 bērnu. Savukārt maratona dienā 11. oktobrī maksimālais dalībnieku skaits startā būs 10 km distancē, bet arī būs mazāk par 3000 [skrējējiem]. Starta koridoros aicinām lietot līdzpaņemtās sejas maskas un Bērnu dienā maskas aicinām lietot arī bērnu vecākus."

Nords trešdien Latvijas Radio atzina, ka nepieļauj maratona atcelšanas iespēju, jo tiek ievēroti visi valstī paredzētie noteikumi tā organizēšanā. Savukārt Veselības uzraudzības institūcijas nav mudinājušas maratona rīkotājus no pasākuma organizēšanas atteikties. Nords piebilda, ka nav pamats nedēļas nogalē gaidīt citu noteikumu ieviešanu, jo valdība neplāno atgriezties pie ārkārtējās situācijas plāna. 

Tā kā no trešdienas, 7. oktobra, visā sabiedriskajā transportā obligāti jālieto sejas maskas un daļa dalībnieku uz startu ieradīsies ar sabiedrisko transportu, organizatori aicina maskas nenoņemt pa ceļam uz startu un starta koridoros. Pēc starta vienreizlietojamās maskas varēs izmest speciāli iekārtotos atkritumu konteineros trases malā. Bērniem līdz 13 gadiem sejas maskas nav obligātas, taču organizatori aicina vecākus Bērnu dienā būt atbildīgiem un lietot maskas.

Maratona rīkotāji arī aicina visus dalībniekus, kuri vēl nav lejupielādējuši “Apturi Covid” lietotni, izdarīt to pirms starta,

lai atvieglotu kontaktu meklēšanu, ja būs tāda nepieciešamība.

Rīgas maratons klātienē šogad norisināsies bez starptautiskās vieglatlētikas Zelta maratoniem raksturīgās elites skrējēju plašās dalības, kā arī bez to ārvalstu skriešanas mīļotāju un maratontūristu dalības, kuri nevar atļauties 10 dienu pašizolāciju un pārcēla dalību uz 2021. gada maiju vai izvēlējās Rīgu “izskriet” jebkurā pasaules malā, izmantojot maratona virtuālā skriešanas kluba platformu. Vienīgie ārvalstnieki, kuriem tiek kārtotas īpašas ar Ministru kabineta noteikumiem apstiprinātas atļaujas, ir elites skrējēji, kas izteikuši vēlmi Rīgā izskriet olimpisko normatīvu kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pēc rīkotāju aprēķiniem,

dažādu distanču trasēs 10. un 11. oktobrī izkliedēti startēs vismaz 15 tūkstoši Latvijas dalībnieku un saujiņa ārvalstnieku.

Bērnu dienas mazajās trasītēs 10. oktobrī 200 metru distancē katru stundu startēs 300-400 bērnu, 400 metru distancē – 400-500 bērnu, bet mazuļu trasītē gaida 100-150 dalībnieku. Bērnu dienas noslēgumā paredzētajam Ģimeņu skrējienam reģistrēti 1716 dalībnieki. Savukārt svētdien, 11. oktobrī, klasiskajā maratona distancē plkst. 7.30 dosies 795 maratonistu. Vēlāk startēs 2364 pusmaratona dalībnieki un tiks dots starts 2734 dalībniekiem 10 km skrējienā. Savukārt 5,5 km distance sadalīta divos viļņos un katrā no tiem startēs apmēram 2000 skrējēju.  

Drošības apsvērumu un pulcēšanās ierobežojumu dēļ dalībnieki starta numurus pirmoreiz saņem ar maratona oficiālo kurjerpastu. Arī mantu glabātuves būs tikai garajām (42 km un 21 km) distancēm, lai izvairītos no iespējamas īsāku distanču dalībnieku drūzmēšanās. Organizatori aicina 6 km un 10 km skrējējus jau laicīgi padomāt par oktobrim piemērotu apģērbu, ņemot vērā, ka

mantu glabātuve īsākajās distancēs netiks nodrošināta.

Tāpat nebūs arī komandu teltis un aktivitātes, kuras paredz pulcēšanos.

Dalībniekiem enerģijas punktos un finišā labumus piedāvās tikai fasētā veidā – varēs saņemt ūdeni puslitra pudelītēs, želejas garo distanču dalībniekiem, kā arī fasētus našķus finišētājiem. 

Maratona organizatoru un brīvprātīgo palīgu komanda, kas strādās ciešā kontaktā ar skrējējiem, piemēram, medaļu dalītāji, būs aprīkoti ar vizieriem un sejas maskām. Pārējie darbinieki būs nodrošināti ar daudzreiz lietojamām sejas maskām izmantošanai ik reizi, kad nevarēs ievērot divu metru distanci.

"Rimi" Rīgas maratons sākotnēji bija paredzēts 16. un 17. maijā, bet pandēmijas dēļ to pārcēla uz 10. un 11. oktobri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti