Sadaļas Sadaļas

Sporta ziņas

Eiropas futbola klubi atsāk treniņus. Šveicē neskaidrība

Sporta ziņas

Sporta nodarbību jaunie noteikumi

Rīgas maratons

Rīgas maratona norises pārceļ uz oktobri, skriešana varētu arī notikt virtuāli

Pandēmijas dēļ pārceltais "Rimi" Rīgas maratons notiks 10. un 11. oktobrī, otrdien paziņoja organizatori. Atkarībā no valstī noteiktajiem ierobežojumiem 30. jubilejas maratons galvaspilsētā risināsies sacensībās ierastā veidā, vai spēkiem mērojoties neklātienē ar īpašas lietotnes starpniecību, ja epidemioloģiskā situācija nebūs labvēlīga. 

Maratona Bērnu diena un ģimeņu skrējiens paredzēts 10. oktobrī, savukārt dienu vēlāk risināsies maratona, pusmaratona, 10 km un 6 km skrējieni. Katrs finišētājs saņems unikālu jubilejas medaļu. 

Organizatori aicina nemulst par iespējamo ierobežojumu dēļ radītajiem jauninājumiem maratona norisē,

tajā skaitā iespējamo virtuālo maratonu vai, piemēram, hibrīdpasākumu, skrējienam daļēji norisinoties gan fiziski, gan virtuāli.

"Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords atzina, ka nav iespējams prognozēt pandēmijas izplatības attīstību rudenī un tās dēļ noteiktos ierobežojumus. Ja ierobežojumi būs pilnībā atcelti, jubilejas maratons notiks ar tam atbilstošu vērienu. Ja ierobežojumi būs spēkā, rīkotāji adaptēsies, ieviešot radošus jauninājumus, kas jubilejas maratonam ļaus bez aizķeršanās noritēt, ievērojot epidemiologu norādījumus, paskaidroja Nords.

"Pirmo reizi pasākuma vēsturē maratons varētu notikt arī virtuāli, dalībniekiem piedāvājot iespēju "Rimi" Rīgas maratona distanci noskriet individuāli, distanci un laiku fiksējot īpaši sagatavotā aplikācijā," Nordu citēja organizatori. 

Skrējējiem, kuri reģistrējušies 2020. gada maratonam, bet jaunajos datumos startēt nevarēs, ir iespēja pārcelt dalību uz 2021. gadu vai pārreģistrēt savu pieteikumu citam skrējējam. Līdz 12. jūnijam to var izdarīt bez maksas. katra skrējēja personīgajā maratona reģistrācijas profilā. Par visām ar pārceltajiem datumiem saistītajām izmaiņām var uzzināt Rīgas maratona oficiālajā mājaslapā.

Lai iegūtu īpašo jubilejas medaļu, izvēlēto distanci katram dalībniekam būs jānoskrien neatkarīgi no tā, vai maratons notiks, kā ierasts, vai virtuāli.

Virtuālā maratonā distances un rezultātus varēs fiksēt visās populārākajās skriešanas lietotnēs, viedtālruņos un pulsometros, savukārt, īpašā Rīgas maratona vietnē rezultātus apkopos un uzvarētājus noteiks automātiski.

Organizatori joprojām cer, ka ierobežojumus lielajiem pasākumiem pilnībā atcels laicīgi, lai 30.jubilejas maratons oktobrī noritētu kā katru gadu, šoreiz ar kopīgu startu pie Brīvības pieminekļa un finišu Daugavas krastmalā, jaunos trases maršrutos pilsētas skaistākajās ielās, īpašām jubilejas medaļām, enerģijas punktiem un mūziku. Ja saglabāsies ierobežojumi, dalībnieku drošībai organizatori neizslēdz dalītu startu organizēšanu un dalībnieku dalīšanu “viļņos”, virtuālo maratonu vai hibrīdpasākumu, kas ļautu ievērot distancēšanos.

Sākotnēji plānotajos maratona datumos 16. un 17. maijā organizatori aicina skriet katram individuāli,

atbalstot ideju par maratonu, pat ja tas pašlaik nav iespējams kopā un klātienē.

Plānotajā Bērnu dienā 16. maijā ģimenes aicina veikt 4,2 km Ģimeņu skrējienu vai sarīkot nelielus svētkus pašiem mazākajiem, noskrienot kopā 200 metru vai 400 metru distanci. Savukārt 17.maijā visus aicina uzvilkt kedas un noskriet izvēlēto distanci mīļākajā maršrutā. Lai radītu kaut nelielu vienotības sajūtu, organizatori rosina katras distances skrējējiem startēt vienā noteiktā laikā, skrienot tik, cik gribas un atbilstoši gatavības pakāpei.

Maratona organizatori aicina fotografēties no iecienītākajiem skriešanas pieturpunktiem – takām, ceļiem, tiltiem, parkiem un pieminekļiem – un dalīties ar tiem sociālajos medijos, radot kopības sajūtu aizrautībā pret skriešanu, pat ja jāskrien atsevišķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt