Rīgai tuvojas «The Tall Ship Races» jahtas

Starptautiskā jahtu regate „The Tall Ship Races” jau pēc nedēļas būs tikusi līdz Rīgai. Šī ir viena no lielākajām starptautiskajām jahtu regatēm pasaulē.

No nākamās ceturtdienas līdz svētdienai galvaspilsētā viesosies vairāk nekā 100 burinieki un jahtas no 17 pasaules valstīm. Visvairāk burinieku un jahtu Rīgā ieradīsies no Lielbritānijas, Polijas, Krievijas, Vācijas, Norvēģijas un Nīderlandes. Latviju regatē pārstāv C klases jahta „Spaniel”. Jahta "Spaniel" kopš 1998.gada ir vienīgā jahta šajā regatē, kas izcīnījusi 17 godalgotas vietas savā klasē, tajā skaitā septiņas pirmās vietas.

Regates skatītājiem un interesentiem Rīgā būs iespēja uzkāpt uz klāja 20 lielajiem A klases buriniekiem. Publiskās apskates ietvaros būs iespēja redzēt arī vienu no lielākajiem pasaules buriniekiem – Baltijas Zivsaimniecības Flotes Akadēmijas mācību burinieku „Kruzenshtern” no Kaļiņingradas. 

Regates „The Tall Ships Races” kulminācija būs buru parāde svētdienas, 28.jūlija rītā, kad visi burinieki un jahtas vērojami vienkopus paceltām burām. Burinieki pa Daugavu virzīsies lēnām, apmēram divas stundas, no plkst. 11:30 līdz 13:30, no Vecrīgas līdz Daugavas ietekai. Ieteicamās buru parādes skatīšanās vietas ir Voleru iela un Voleru stāvvlaukums, kā arī stāvlaukums Matrožu ielā 15. No Mangaļsalas mola varēs vērot, kā kuģi izbrauc pa jūras vārtiem. Skatītājiem, kas dosies uz Mangaļsalas molu ieteicams, izmantot sabiedrisko transportu. Par vienu no iespaidīgākajiem notikumiem regates laikā - buru parādi - stāsta „The Tall Ship Races” Rīgas posma pārstāve Sarmīte Pīka:

„Buru parādē jūs varēsiet redzēt visus pasākuma dalībniekus, atkarībā no peldlīdzekļa lieluma, ar kādu viņi ieradušies Rīgā un arī no savas humora sajūtas vai iespējām. Šīs parādes parasti ir ļoti daudzkrāsainas, viņas ir arī ar humoru piedevu - kā nu kura komanda ir izlēmusi pārsteigt rīdziniekus. Vai nu tas ir komiski, vai, ja tie ir militārie spēki, tad tas ir skaistās ierindas ar skaistām formām. Es domāju, ka tas būs rīdziniekiem ne mazāk interesanti!”

Tāpat galvaspilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvāta plaša muzikāla un izklaidējoša programma visa vecuma apmeklētājiem. Pasākumu norises vieta būs teritorija pie Rīgas pasažieru termināla un Eksporta iela, kur uz lielās skatuves uzstāsies pazīstami Latvijas mūziķi. Pārējā teritorijā notiks atrakcijas un koncerti bērniem, darbosies kafejnīcas un restorāni, suvenīru un amatnieku tirdziņš.

"The Tall Ships Races 2013" jahtas Rīgā uzturēsies no 25.jūlija līdz 28.jūlijam. Vecākie kuģi, kas viesosies Rīgā, ir B klases burinieki „Caroline af Sandnes” un „ Liv” no Norvēģijas. Tie būvēti 19.gs. beigās. Dāņu kuģis „Jens Krogh”, kas arī plāno ierasties Rīgā, būvēts 1899.gadā.

“The Tall Ship Races 2013” maršruts no 4.jūlija līdz 6.augustam ir: Orhusa (Dānija) – Helsinki (Somija) – Rīga )Latvija) – Ščecina (Polija). Iepriekš Rīga uzņēma regates floti pirms 10 gadiem, 2003. gada augustā. Toreiz 80 buriniekus un jahtas no 18 valstīm apskatīja ap 500 000 rīdzinieku un pilsētas viesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti