Rīgā notiks šaha lielmeistaru Karpova un Svešņikova mačs

Pasaules šaha leģenda Anatolijs Karpovs no Krievijas otrdien Rīgā uzsāks dueli pret Latvijas lielmeistaru Jevgeņiju Svešņikovu.

Latvijas Šaha federācijas prezidents Pēteris Šmidre prognozē, ka mačs varētu izvērsties ļoti interesants. Iepriekš Karpovs ar Svešņikovu spēlējuši četras reizes un tās visas noslēgušās neizšķirti.

Abu spēlētāju satikšanās Latvijas šaha pasaulē esot ļoti nozīmīgs šaha spēles tradīciju un vēsturi apliecinošs notikums, skaidro Šmidre.

''Pirmkārt, man liekas, ka tā ir apliecība ļoti nopietnām un ļoti svarīgām Latvijas šaha tradīcijām. Mums ir pasaules šaha čempions Mihails Tāls, mums ir ļoti nopietna šaha skola. Un Anatolijs Karpovs kā pasaules šaha čempions daudz laika pavadījis savulaik Latvijā, piedalījās Latvijas šaha tradīciju veidošanā. Protams, tagad veterāni ir veterāni, bet mūsu lielmeistars Svešņikovs ir tāds nopietns teorētiķis šaha atklātņu teorijā, un pasaules čempions ir pasaules čempions. Es domāju, ka tas mačs būs ļoti interesants. Tā starpība meistarībā un visā pārējā nav tik liela. Es neteiktu, ka Karpovam ir kāda ļoti liela priekšrocība. Nu, paskatīsimies,'' spriež Šmidre.

Lielmeistaru cīņa sāksies pulksten 17 un turpināsies arī rīt un parīt. Mača translāciju būs iespējams vērot Latvijas Šaha federācijas mājaslapā.

Kopumā šahisti aizvadīs sešas partijas, ar laika kontroli 25+10. Spēļu norises vieta: ''Tal Residence'', Elizabetes ielā 39, Rīgā.

Anatolijs Karpovs dzimis 1951.gadā, 15 gadu vecumā viņš kļuva par meistaru, bet 19 gadu vecumā - par šaha lielmeistaru. Karpovs ir divpadsmitais pasaules čempions šahā (no 1975. līdz 1985.gadam).

Jevgeņijs Svešņikovs dzimis 1950. gada 11.februārī, ir šahists, lielmeistars, kā arī treneris un šaha literatūras autors. Šahu spēlē kopš piecu gadu vecuma. Svešņikovs ir Krievijas pilsonis, dzīvo Rīgā un šaha sacensībās kopš 2002. gada pārstāv Latviju. Par starptautisko lielmeistaru šahā kļuvis 1977, ir 2003. un 2008. gada Latvijas čempions. Ir devis lielu ieguldījumu atklātņu teorijā - izstrādājis oriģinālu sicīliešu aizsardzības variantu, kas ir nosaukts par Čeļabinskas jeb Svešņikova variantu.

Iepriekš Svešņikovs spēlējis 45 partijas ar pasaules čempioniem, izcīnot 22 punktus no 45. Ar Karpovu spēlējis četras reizes un visas partijas beigušās neizšķirti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti