Reizniece–Ozola: Šahu vajadzētu mācīt skolās

Piektdien Norvēģijas pilsētā Trumsē atklās Pasaules šaha olimpiādi. Latvijas sieviešu un vīriešu komandu mērķis šogad ir pirmais desmitnieks.

Latvijas komandas dalībniece pasaules šaha olimpiādē Dana Reizniece-Ozola uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijai ir vērts lemt par šaha kā prāta asināšanas līdzekļa ieviešanu arī Latvijas skolās.

„Ir vairākas valstis, kuras šobrīd ir ieviesušas šahu skolās kā fakultatīvu priekšmetu; ir arī ieviests kā obligāts, piemēram, Armēnijā, arī Grieķija nupat ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Pasaules Šaha federāciju, lai ieviestu šahu skolās,” norāda Dana Reizniece-Ozola.

Viņa atgādina, ka arī Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija pirms dažiem gadiem parakstījusi nodomu protokolu ar federācijas prezidentu Kirsanu Iļumžinovu par iespēju akceptēt šahu kā iespējamo mācību priekšmetu skolās.

Šahs attīsta loģiku, prātu; ja mēs runājam par izglītības sistēmas paradigmas maiņu – svarīgi ir bērnam nevis iekalt zināšanas, bet veidot tādu prātu, lai varētu zināšanas sintezēt un prasmīgi izmantot. Un šahs, tāpat kā mūzika, ir ideāls līdzeklis, lai prātu šādā veidā attīstītu,” uzskata Dana Reizniece-Ozola.

Latvijas komandu līdz šim augstākie panākumi bija 5.vieta vīriešiem un 12.vieta sievietēm 1992.gadā Filipīnās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti