Regbija valstsvienība zaudē Izraēlā

Latvijas regbija valstsvienība sestdien viesos Netanjā ar 15:17 piekāpās Izraēlai Eiropas Nāciju kausa (ENC) 2B divīzijas turnīra spēlē un šķīrās no izredzēm turpināt cīņu 2015.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijā, pavēstīja vietējie rīkotāji. Pēc pirmā apļa Latvijas regbisti turnīrā ir otrajā vietā, bet iespēju pacīnīties par vietu PK finālturnīrā ieguva tikai grupas līderi izraēlieši.

Ar Vitālija Halecka trāpītu soda sitienu Latvijas izlase izvirzījās vadībā, taču turpinājumā dominēja laukuma saimnieki, kuri ar trim piezemējumiem un vienu trāpītu realizācijas sitienu panāca 17:3. Pirmā puslaika izskaņā piezemējums izdevās Naurim Bērziņam, un Halecka realizācijas sitiens ļāva viesiem pārtraukumā doties ar septiņu punktu deficītu.

Spēkos līdzvērtīga cīņa risinājās otrajā puslaikā, kad Latvija ar vēl vienu Matīsa Zalcmaņa piezemējumu samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem, taču realizācijas sitienu netrāpīja. Spēles beigas pagāja Izraēlas laukuma pusē, tomēr uzvaru mājiniekiem izdevās nosargāt.

Latvijas izlases galvenais treneris Sergejs Lisko zaudējumu nosauca par sāpīgu, tomēr uzsvēra, ka cīņa bija pret spēcīgu pretinieku un izbraukumā, informēja Latvijas Regbija federācijā. Spēlējot pret grupas līderiem, Latvijas regbisti cīņas sākumā nervozēja un pieļāva daudz sāpīgu kļūdu, pastāstīja treneris. Tomēr viņš uzteica valstsvienības spēlētājus par pašatdevi un  uzsvēra, ka komanda pašlaik jau ir pavisam cita, ja salīdzina ar pirmssezonas sākumu.

Latvijas izlasei ENC 2B divīzijas turnīra tabulā ir 11 punkti pēc četrām spēlēm, savukārt Izraēlai - 14 punkti pēc trim cīņām. Izraēla pirmajā aplī 20.aprīlī savā laukumā vēl spēlēs pret Dāniju.

Pirms spēles Izraēlā Latvijas regbisti pirms nedēļas uzvarēja iepriekšējā spēlē Andorā (22:11). Otrais aplis ENC 2B grupā paredzēts rudenī un 2014.gada pavasarī. Latvijas regbisti vēl varēs pacīnīties par atgriešanos 2A divīzijā.