Regati apkalpos 160 brīvprātīgie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jau ceturtdien galvaspilsētā sāksies starptautiskā mācību burukuģu un jahtu regate „The Tall Ships Races”, par kuras dalībniekiem Rīgas posmā rūpēsies 160 brīvprātīgo jeb sakaru virsnieki.

Nākošnedēļ regates „The Tall Ships Races” laikā Rīga uzņems vairāk nekā 100 burinieku un jahtu no 17 pasaules valstīm. Viens no 160 brīvprātīgajiem Miks skaidro sava amata uzticētos pienākumus regates laikā: „Katram ārzemju kuģim, kurš ienāk Rīgas ostā regates laikā, ir piesaistīti viens vai divi sakaru virsnieki, atkarībā no tā, cik kuģis ir liels. Sakaru virsnieku uzdevums ir palīdzēt kuģa apkalpei Rīgā justies kā mājās.”

Kamēr Mikam šī ir pirmā reize regatē, Līga tajā piedalās jau 13 gadus. Līdz šim viņa piedalījusies kā komandas locekle uz peldlīdzekļa, tomēr šogad ir vēlme palīdzēt citiem dalībniekiem, kuri ieradīsies Rīgā. Veiksmīgas iepriekšējās sadarbības dēļ Līga bija pieteikusies būt par sakaru virsnieci norvēģu buriniekam "Wyvern", kas, diemžēl, pagājušajā nedēļā pie Gotlandes nogrima.

„Viņi mūs ļoti, ļoti labi uzņēma, un es gribēju tad, kad viņi atbrauc šeit, es gribēju, lai viņiem būtu tāpat. Bet nu diemžēl, diemžēl ir tā, kā ir,” ar nožēlu secina Līga.

Sakaru virsnieki nodrošina, lai viņiem uzticētais kuģis būtu apgādāts ar visu nepieciešamo, sākot ar sadzīviskām lietām, beidzot ar tehnisko palīdzību peldlīdzekļiem. Līga uzsver sakaru virsnieku nozīmi regates laikā, norādot, ka tieši viņi ir personas, kas pasākuma dalībniekiem rada iespaidu par pilsētu:

„Tas cilvēks veido iespaidu par pilsētu. Ja ir labs tas oficieris, tad liekas, ka pilsēta ir burvīga. Ja ir neatsaucīgs, tāds nīgrs un formāls, tad daudz ko vienkārši neierauga, jo tas ir tas cilvēks, kas par viņiem rūpējas - tā kā mamma.”

Brīvprātīgais Miks stāsta, ka svarīga ir ne tikai sakaru virsnieku attieksme pret uzticētā peldlīdzekļa apkalpi, bet arī sajūta, ka šai apkalpei palīgs ir nepieciešams: „Vislabākā sajūta jau būtu tad, ja tu tiešām justies noderīgs tai kuģa apkalpei, ka tu viņiem tiešām vari kaut ko palīdzēt, kaut ko ieteikt un kaut ko izdarīt. Es pieļauju, ja būs tā, ka viņi ar visu paši tiek galā un paši visu risina, tad tev īsti tur vairs arī nav tā darba.”

Tomēr ne visi brīvprātīgie regatē piedalās tikai kā sakaru virsnieki. Jānim uzticēts palīdzēt Lielbritānijas burukuģim „Maybe”, taču viņš dosies arī uz Helsinkiem, lai ar C klases jahtu „Spaniel”, kas šogad regatē pārstāv Latviju, burātu uz Rīgu:

„Divas nedēļas atrados uz „Sapniel” un burāju. Tā kā pieredze bija tik laba, tik lieliska, daudz krāšņu emociju, tad šogad nevarēju laist garām šo pašu iespēju vēlreiz burāt un palīdzēt arī citiem Rīgas apmeklētājiem, kas arī piedalās „The Tall Ships Races”, palīdzēt izrādīt Rīgu un nodrošināt visu, kas viņiem nepieciešams.”

Regates laikā Latvijā piestās burinieki ar vismaz 40 metru garumu, kā arī tradicionālie un mazie buru kuģi un jahtas. Tie būs izvietoti krastmalā, Andrejostā un Andrejsalas līcī. Uz A klases jeb lielajiem buru kuģiem ikviens interesents varēs uzkāpt un apstaigāt to klāju. Tāpat līdz regates noslēgumam Rīgā visa vecuma apmeklētājiem piedāvāta plaša muzikālā un izklaidējošā programma.

Iepriekšējo reizi regate „The Tall Ships Races” Latvijā viesojās 2003. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti