Preiss kļūst par pasaules čempionu vindsērfingā «Formula» klasē veterāniem

Liepājnieks Jānis Preiss uzvarēja pasaules čempionātā vindsērfingā veterāniem "Formula" klasē, svētdien informēja Latvijas Vindsērfinga asociācijā. Nedēļu Itālijā ilgušajās sacensībās Preiss uzvarēja deviņos no 15 braucieniem.

Ar savu startu Preiss bija apmierināts, jo uzvarēja lielākajā daļā braucienu. Interesanta cīņa Preisam bijusi ar portugāli Migelu Martinju, un viņš uzteica arī pārējos startējušos Latvijas vindsērfinga burātājus.

Gallipoli pludmalē, Itālijā, aizvadītajās sacensībās 4.vietu veterānu klasē ieguva Māris Birzulis. Savukārt U-20 vecuma burātāju konkurencē 8. un 9.vietu sadalīja attiecīgi Kristiāns Krauklis un Raimonds Zelčs.

Čempionātā startēja vairāk nekā 40 sportistu no 14 valstīm un trim kontinentiem.

Neolimpiskā "Formula" klase ir viena no ātrākajām un dinamiskākajām burāšanas disciplīnām, kur vajadzīgs īss un plats dēlis ar vienu spuru. Braukšana notiek glisēšanas režīmā, kas atgādina lidošanu ar vieglu pieskaršanos ūdenim, turklāt vēja ātrumam jābūt vismaz pieciem metriem sekundē.