Prāvākās prēmijas sportistiem būs skeletonā, pludmales volejbolā un bobslejā

Sportisti skeletonā, pludmales volejbolā un bobslejā saņems lielākās prēmijas par sasniegumiem 2012.gada nogalē un 2013.gadā, paredz Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) apstiprinātais priekšlikums, otrdien informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Lielākās naudas balvas sportistiem būs par izciliem sasniegumiem Pasaules kausa izcīņā olimpiskajos sporta veidos. Skeletonistam Martinam Dukuram par pirmo vietu plāno piešķirt 17 000 latu, 12 750 latus par zelta medaļām saņems pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kā arī bobsleja pilots Oskars Melbārdis un viņa ekipāžas stūmēji Daumants Dreiškens, Intars Dambis un Arvis Vilkaste. Lodes grūdējam Aigaram Apinim par izcīnīto zelta medaļu Starptautiskās paraolimpiskās komitejas pasaules čempionātā vieglatlētikā piešķirs 16 000 latu. Autosportists Reinis Nitišs par pirmo vietu Eiropas čempionātā rallijkrosā saņems 1800 latu.

LNSP apstiprināja IZM sagatavoto priekšlikumu piešķirt naudas balvas 798 775 latu apmērā. Naudas balvas saņems arī sportistu treneri, atbalsta personāls un sporta veidu federācijas. Priekšlikumus par balvu piešķiršanu paredzēts apstiprināt valdības sēdē 10.decembrī.

No "Latvijas valsts mežu" 2013. gadā plānotā 1,4 miljonu latu ziedojuma LNSP nolēma 34% summas jeb 476 000 latu piešķirt Latvijas Olimpiskajai komitejai un tikpat daudz arī Latvijas komandu sporta spēļu asociācijai. Latvijas Sporta federāciju padome saņems 22% jeb 308 000 latu, Latvijas Paralimpiskā komiteja - 6% jeb 84 000 latu, bet Jaunatnes sporta fonds - 4% jeb 56 000 latu. Latvijas Tautas sporta asociācijai veselīgu un aktīvu dzīvesveidu veicinošu pasākumu organizēšanai un popularizēšanai piešķirs 60 000 latu. Padome arī atbalstīja 140 561 lata piešķiršanu Latvijas reģionālo sporta veidu attīstības centru jeb sporta internātu pilnveidei 2014.gadā. Sporta internātu attīstībai finansējumu piešķirs no valsts budžeta.

LNSP arī pauda atbalstu IZM iniciatīvai ministrijas nosaukumu papildināt ar vārdu 'sporta'.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti