Polis Sočko uzvar šaha festivālā «RTU Open»

Polis Bartošs Sočko uzvarēja Baltijas valstīs lielākajā starptautiskajā šaha festivālā «RTU Open», kas svētdien noslēdzās Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Sočko izcīnīja pirmo vietu galvenajā A turnīrā, kur labākais no Latvijas šahistiem Igors Kovaļenko ieguva 5.vietu.

Svinot uzvaras A turnīra pēdējā kārtā un izcīnot pa septiņiem punktiem no deviņiem iespējamajiem, pirmo vietu galvenajā turnīrā dalīja lielmeistari Sočko un holandietis Robins van Kampens. Papildrādītāji labāki bija Sočko, kurš līdz ar to kļuva par trešā «RTU Open» uzvarētāju.

Pirms pēdējās kārtas situācija turnīra tabulas galvgalī bija sarežģīta, jo 10 šahisti bija izcīnījuši pa sešiem punktiem astoņās partijās. Tas garantēja saspringtu cīņu turnīra pēdējā kārtā. Pirmais līderu grupā izcēlās Sočko, kurš pieveica Aloizu Kveini, izmantojot lietuvieša taktisku kļūdu. Van Kampens, izspēlējot vecindiešu aizsardzību, pārspēja lietuviešu starptautisko meistaru Vaidu Sakalausku un pievienojās Sočko turnīra tabulas augšgalā.

Neizšķirti noslēdzās Krievijas pārstāvju Mihaila Antipova un Vladimira Burmakina spēle, kā arī Čehijas šahista Igora Rauša un krieva Maksima Lugovskoja partijas. Arī Kovaļenko un jaunā amerikāņu starptautiskā meistara Daniela Naroditska cīņa noslēdzās neizšķirti.

B turnīrā septiņus no deviņiem iespējamajiem punktiem ieguva Latvijas pārstāvji Nikojs Krilovs un Edgars Ungurs. Pēc papildrādītājiem uzvarēja Krilovs. Savukārt C turnīrā pārliecinošu uzvaru ar 6,5 punktiem no 7 iespējamajiem izcīnīja RTU pārstāvis Mihails Gutmans, kurš tuvākos sekotājus zviedru Kristeru Lāgeboru un krievu Juriju Ņesterovu apsteidza par punktu. Turpretim D turnīrā jeb ātrspēlē uzvarēja Fēru Salu pārstāvis Helgi Dams Ziska, aiz sevis atstājot Igoru Kovaļenko un Krievijas pārstāvi Dāvidu Paravjanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti