Policija sākusi trīs kriminālprocesus par manipulācijām ar sporta spēļu rezultātiem

Pašlaik Valsts policija sākusi trīs kriminālprocesus par sporta spēļu rezultātu manipulācijām, kuru mērķis ir materiāla labuma gūšana, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pārstāvis Raitis Kalnačs.

Viņš paskaidroja, ka viens no procesiem ir publiski izskanējušais gadījums, kad saistībā ar futbola spēļu rezultātu manipulācijām un apzinātu iznākumu ietekmēšanu tika aizturētas astoņas personas, tostarp divi Daugavpils "Daugava" kluba futbolisti un divas šī kluba amatpersonas, kā arī organizētās noziedzīgās grupas organizators un trīs šīs grupas biedri.

Sīkāku informāciju Kalnačs par sāktajiem kriminālprocesiem nesniedza.

Kalnačs sacīja, ka sporta federācijas ir salīdzinoši aktīvas šādu darbību atklāšanā un sadarbojas ar policijas darbiniekiem, lai sniegtu nepieciešamo informāciju.

Vienlaikus Kalnačs norādīja, ka pašlaik ar šādu noziegumu atklāšanu un pierādīšanu iet visai smagnēji, jo ir "jāpierāda diezgan gara noziegumu ķēde". Tāpēc Kalnačs pauda cerību, ka pašlaik Saeimā esošie likumdošanas grozījumi, kas paredzēti cīņai pret sarunātajām spēlēm Latvijas profesionālajā sportā, policijas darbu atvieglos.

Runājot par to, kuros sporta veidos visbiežāk fiksētas sarunāšanas pazīmes, Kalnačs skaidroja, ka šādi gadījumi fiksēti ne tikai futbolā, bet arī citos komandu un individuālos sporta veidos.

Kalnačs neatklāja informāciju, vai viens no sāktajiem kriminālprocesiem ir saistīts ar Latvijas Futbola virslīgas izpilddirektora Emīla Latkovska Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdes laikā pausto par to, ka divi divdesmit gadus veci jaunieši, veicot divus tūkstošus eiro lielas likmes uz futbola spēli interneta totalizatorā, laimējuši pa četriem tūkstošiem eiro. Viņš gan piebilda, ka "parasti šādi gadījumi notiek, izmantojot totalizatorus, lai gūtu labumu".

Tieslietu ministrija (TM) iepriekš uzsvērusi, ka, sportam komercializējoties, attīstās arī veidi, kā sarunāt rezultātus un sacensību gaitu, lai gūtu materiālu vai citu labumu. Tāpēc TM vadībā, piesaistot Krimināllikuma darba grupu un nozares speciālistus, izstrādāti grozījumi Krimināllikumā un Sporta likumā, lai ieviestu kriminālatbildību par sporta spēļu sarunāšanu. Krimināllikumā paredzēts jauns pants "Manipulācijas ar sporta sacensībām".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti