Pirms Rio olimpiskajām spēlēm brazīliešiem pavisam citas rūpes

Nepilnus četrus mēnešus pirms Riodežaneiro olimpisko spēļu sākuma gaidāmais četrgades vērienīgākais sporta notikums Brazīlijā ne tuvu nav uzmanības centrā, jo valda neziņa par milzu korupcijas skandālā un politiskās vētrās iekļuvušās valsts nākotni. Turklāt ekonomiskās krīzes dēļ Riodežaneiro štata policijas budžetu samazināja par diviem miljardiem reālu (540 miljoniem eiro), kas nepārprotami ietekmēs augustā paredzēto olimpisko spēļu drošību, trešdien informēja aģentūra AP.

Naudas trūkuma un neziņas par nākotni dēļ federālā birokrātija pašlaik ir paralizēta, un tas sarežģī arī drošības un citu jautājumu plānošanu olimpisko spēļu veiksmīgai norisei, pastāstīja politologs Seržio Praka. "Varat būt droši, ka olimpiskās spēles Brazīlijā tagad ir pēdējā lieta, kas kādam ienāks prātā. Šim bija jābūt lieliskam gadam Brazīlijai un Riodežaneiro, bet tā nebūs pat gadījumā, ja olimpiskās spēles noritēs veiksmīgi," teica Praka.

Kad Brazīlija 2009.gadā ieguva tiesības rīkot Riodežaneiro olimpiskās spēles, valsts tālaika prezidents Luišs Ignasiu Lula da Silva teica, ka ir pienākusi vēsturiska diena, kas ļauj brazīliešiem beidzot sajusties pasaulē līdztiesīgiem. Savukārt pirms pāris nedēļām da Silva sniedza liecības policijai, kas veic izmeklēšanu korupcijas un naudas atmazgāšanas lietā.

Brazīliju ir satricinājis milzu korupcijas skandāls un martā protestos pret prezidenti Dilmu Rusefu piedalījās trīs miljoni viņas tautiešu. Brazīlijas parlamentā pagājušajā nedēļā atsāka impīčmenta procedūru pret Rusefu, kurai protestētāji pārmet mēģinājumu paglābt no likumsrgu vajāšanas da Silvu, sagādājot viņam viņam tiesisko imunitāti. Da Silva noliedz savu vainu skandālā, kurā valsts naftas kompānijai "Petrobras" būvniecības uzņēmumi izrakstīja nepamatotus rēķinus par diviem miljardiem ASV dolāru, kā arī maksāja milzu kukuļus politiķiem un partijām.

Pašlaik Brazīlijā ir smagākā recesija kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Olimpisko spēļu rīcības komitejas pārstāvis Mariu Andrada atzina, ka Brazīlija būtu varējusi zaudēt tiesības rīkot olimpiskās spēles, ja pašreizējā situācija būtu izveidojusies pirms pieciem gadiem, bet par nākotni valstī nav skaidrības.

"Ja jūs man jautājat, kas turpmāk politiskajā frontē notiks, man nav ne jausmas," sacīja Andrada.

Brazīlijas politiskā vadība cerēja, ka olimpiskās spēles un 2014.gadā notikusī futbola Pasaules kausa izcīņa palīdzēs spodrināt valsts tēlu, taču tagad medijos galvenā tēma ir iespējamais impīčments, plaši izplatītās korupcijas apraksti un izmeklēšanas, kā arī Brazīlijas valūtas vērtības krass kritums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti