Pirmoreiz Latvijas spēlētāja kvalificējas pasaules čempionātam skvošā

Ineta Mackeviča kļuvusi par Latvijā un Baltijā pirmo skvoša spēlētāju, kam izdevies kvalificēties pasaules čempionātam, trešdien informēja sportistes pārstāvji. Pasaules čempionātā, kas no 23.februāra līdz 3.martam notiks ASV pilsētā Čikāgā, piedalīsies 64 labākie spēlētāji vīriešu un sieviešu konkurencē.

Mackeviča pasaules čempionātam kvalificējās pēc vietas Profesionālā skvoša asociācijas (PSA) rangā, kur viņa ieņem 63. pozīciju. Pasaules čempionātam 56 labākie kvalificējas pēc PSA ranga 2019. gada janvārī, bet astoņi ir uzaicinātie spēlētāji, kuri uzvarējuši pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīros, kā arī pasaules junioru čempioni. Ja kādam no uzaicināto astoņnieka dalība čempionātā jau ir garantēta pēc vietas reitingā vai kāds sportists dalību atsaka, uzaicina reitingā nākamos spēlētājus. Tieši šāda iespēja pavērās Mackevičai. 

Pirmajā spēlē pasaules čempionātā Mackeviča tiksies ar kādu no reitingā 32 visaugstāk esošām spēlētājām. Pasaules čempionāts notiek pēc izslēgšanas sistēmas, tādēļ pirmais zaudējums spēlētājam nozīmē izstāšanos. Mackeviča par savām izredzēm gan ir noskaņota cerīgi.

"Protams, tās ir spēcīgas pasaules elites spēlētājas, bet nav tā, ka neviena no šīm 32 nebūtu uzvarama," paskaidroja Mackeviča. "Viss būs atkarīgs no pašas un pretinieces snieguma konkrētajā dienā, kā arī izlozes un veiksmes."

Ineta līdz pasaules čempionātam februāra pirmajā pusē vēl startēs PSA reitinga turnīrā Sinsinati, ASV, kur viņa ir izlikta otrajā astoņniekā 24 dalībnieču konkurencē.

Mackeviča ir deviņkārtēja Latvijas čempione un valstī vienīgā profesionālā skvoša spēlētāja. Skvošu Mackeviča sāka spēlēt Liepājā, kur viņa savulaik spēlējusi arī tenisu. Pašlaik treniņu bāze profesionālo prasmju attīstīšanai Mackevičai ir Paderbornā, Vācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti