Pirmajā Rio svētdienā vēsturiskas zelta medaļas, rekordi un nopietna trauma

Riodežaneiro olimpisko spēļu pirmajā svētdienā sportisti sadalīja 14 medaļu komplektus un vairāki zelta godalgu ieguvēji ierakstīja jaunas lappuses olimpisko sasniegumu vēsturē, kā arī tika laboti vairāki pasaules rekordi. Turpretim sieviešu riteņbraukšanā Nīderlandes sportiste nokrita un nopietnu traumu dēļ nonāca slimnīcā intensīvās terapijas nodaļā.

Četrus medaļu komplektus sadalīja peldēšanā, un trijās distancēs tika laboti pasaules rekordi. Ar rekordu (55,48) par zelta medaļnieci 100 metros tauriņstilā kļuva zviedriete Sāra Sjēstrēma, un nepieredzēti ātri peldēja arī olimpiskais čempions 100 metru brasa distancē brits Adams Pītijs (57,13). Amerikāniete Ketlīna Ledeki rekordu laboja 400 metros brīvajā stilā (3:56,46).

ASV kvartets triumfēja 4x100 metru brīvā stila stafetē, kur karjerā 19. olimpisko zelta medaļu izcīnīja savu posmu pārliecinoši veikušais Maikls Felpss. Čempionu četrotnē peldēja arī Kelebs Dresels, Raiens Helds un Nātans Adrians.

Riteņbraukšanā sievietēm grupas braucienā šosejā par olimpisko čempioni kļuva Nīderlandes sportiste Anna van der Bregena, bet viņas tautiete Annemīke van Vleutena sacensību beigu daļā nobraucienā piedzīvoja baisu kritienu, kurā guva trīs mugurkaula skriemeļu nelielus plīsumus un smagu smadzeņu satricinājumu. Norvēģiju pārstāvošā latviete Vita Heine finišēja 33.vietā.

Vēsturiska diena bija vienai no jaunākajām Eiropas valstīm Kosovai - pirmo olimpisko medaļu un olimpiskās čempiones titulu izcīnīja džudiste Majlinda Kelmendi. Kosova pirmoreiz startē olimpiskajās spēlēs ar savu delegāciju. Vīriešiem svarā līdz 66 kilogramiem čempiona laurus izcīnīja itālietis Fabio Bazile.

Pie vēl vienas zelta medaļas Itālija tika paukošanā ar floreti vīriešiem, kur triumfēja Daniele Garoso.

Savukārt ķīniete Vu Miņsja kļuva par pirmo daiļlēcēju, kuras rēķinā ir piecas olimpiskās zelta medaļas. Vu kopā ar Ši Tinmao uzvarēja sinhronajos lēcienos no trīs metru tramplīna. Vu ir pirmā daiļlēcēja, kura augstākā kaluma godalgas izcīnījusi jau trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Veiksmīga diena Ķīnai bija arī šaušanā sievietēm 10 metru distancē ar gaisa pistoli, kur uzvarēja Džana Mensjue. Šaušanā apaļajā stendā olimpiskās čempiones titulu nodrošināja austrāliete Katrina Skinere.

Jau vēstīts, ka svarcelšanā sievietēm svara kategorijā līdz 53 kilogramiem uzvarēja Taivānas sportiste Sjui Šučina, un ceturtā bija Rebeka Koha. Turpretim vīriešiem svarā līdz 56 kilogramiem zeltu nopelnīja pasaules rekordu labojušais ķīnietis Luns Cjincjuaņs, kurš divu disciplīnu summā pacēla 307 kilogramus.

Savukārt Dienvidkorejas loka šāvējas finālā uzvarēja Krieviju un astotajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas palika nepārspētas sieviešu komandu sacensībās.