Pirmajā Latvijas handbola Zvaigžņu spēlē uzvar Rietumi

Pirmo reizi Latvijas handbola vēsturē aizvadītajā Zvaigžņu spēlē sestdien Dobelē Rietumu komanda ar 55:51 pieveica Austrumus, informēja organizatori. Par mača vērtīgāko spēlētāju atzina Dobeles "Tenax" handbolistu Egilu Politeru, kurš Rietumu labā guva desmit vārtu.

Sportisti spēli aizvadīja brīvā un nepiespiestā gaisotnē, priecējot pilnās skatītāju tribīnes ar dažādiem skaistiem vārtu guvumiem. Mačā tika aizvadīti trīs periodos, katram ilgstot pa 20 minūtēm, turklāt par atraktīvi gūtiem vārtiem tika piešķirti divi punkti.

Pirms spēles pirmo reizi vēsturē mastā tika uzvilkts arī Latvijas Handbola federācijas karogs, pasludinot pasākuma dienā Dobeli par handbola galvaspilsētu. Zvaigžņu spēles grīdu no rīta arī iesvētīja mini handbola turnīrs, kurā sacentās 18 komandas no Dobeles apkārtnes.

Pasākumā tika noskaidroti labākie arī divos pārbaudījumos - atraktīvākā metiena 1:1 ar vārtsargu konkursā triumfēja Jānis Šteinbergs no "Jūrmalas Sports", bet par precīzāko metienu izpildītāju kļuva čempionvienības SK "Latgols" līderis Austris Tuminskis. Treneru konkursā, realizējot piecus no sešiem metieniem, uzvaru svinēja Austrumu komandas treneri.

Par komandu sākumsastāviem interneta lietotāji balsoja vairāk nekā mēnesi, bet pārējos spēlētājus izvēlējās treneri. Rietumu komandā bija iespēja spēlēt Dobeles "Tenax", "Jūrmalas Sports", HK "Vaiņode", RTU un ASK/LU handbolistiem, bet Austrumu - SK "Latgols", "Celtnieks/LSPA", HK "Ogre" un Stopiņu NHK.

Interneta balsojumā visvairāk balsis saņēma HK "Vaiņode" vārtsargs Rūdolfs Zitmanis (4423 balsis), šajā topā otro vietu ieņēma viņa komandas biedrs Oskars Pāvils (4092 balsis), bet trešo - Dobeles "Tenax" vārtsargs Ivars Lācis (3966 balsis).

Aprīļa sākumā Latvijas virslīgā vīriešiem sāksies izslēgšanas spēles, kurā pēc regulārā turnīra aizvadīšanas iekļuva astoņas komandas. Līderi Dobeles "Tenax" ceturtdaļfinālā tiksies ar RTU, "Celtnieks/LSPA" - ar ASK/LU, HK "Ogre" - ar HK "Vaiņode", bet divkārtējie čempioni SK "Latgols" spēlēs ar "Jūrmalas Sportu".

Zvaigžņu spēles 2014 sastāvi:

Rietumi: Rūdolfs Zitmanis, Oskars Pāvils, Kristaps Mickus (HK "Vaiņode"), Andis Ērmanis, Ēriks Blūms, Gints Grandbergs, Egils Politers, Aleksandrs Krastiņš, Ivars Lācis (Dobeles "Tenax"), Raitis Ence, Rolands Ivanovs, Jānis Šteinbergs ("Jūrmalas Sports"), Māris Grēberis (RTU), Kristaps Bārbals (ASK/LU)
Treneri: Sandris Veršakovs, Arnis Butans, Ivars Dumarāns

Austrumi: Lauris Ozoliņš, Arvis Laganovskis, Dzintars Dravnieks (HK "Ogre"), Artis Laganovskis, Toms Lielais, Artis Kurmēns, Elvijs Lazda, Artūrs Buračevskis ("Celtnieks/LSPA"), Agris Kušners, Aleksandrs Pegasovs, Aleksandrs Gavrilovs, Vitālijs Borisenko, Austris Tuminskis, Edgars Rancāns (SK "Latgols")
Treneri: Andrejs Narnickis, Dmitrijs Bražņikovs, Andris Molotanovs