Piektdien sākas Latvijas spēkavīru cīņas sezona

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jau vienpadsmito sezonu Latvijas Spēka atlētu federācija rīko Latvijas Spēkavīru čempionātu.  Čempionāta galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas spēcīgāko vīru elites grupā un veicināt šī sporta veida attīstību kopumā.

Kā ierasts, čempionātā piedalīsies spēcīgākie Latvijas atlēti, kas iepriekšējos gados ir priecējuši čempionāta apmeklētājus dažādās Latvijas pilsētās. Cerams, šogad mēs ierindā būs arī sportisti, kuriem pagājušajā gadā traumu dēļ nācās pārtraukt dalību čempionātā jau pašā sezonas sakumā.


Šogad sacensības notiks arī pilsētās, kur iepriekš nav būts, un, protams, neizpaliks arī braucieni un tām Latvijas pilsētām, kurās čempionāts norisinās jau gadu no gada kā, piemēram, Ventspils. Interesants varētu izvērsties fināls, kur otrās dienas vingrinājumi tiks veikti Liepājas pludmalē. Sacensības pludmales smiltīs noteikti ir papildus pārbaudījums pat pieredzējušiem sportistiem, un tāpēc jo interesantāk šīs sacensības būs vērot līdzjutējiem.

Kā ierasts, katrā sacensību posmā, atlēti veic sešus spēka vingrinājumus dažādām muskuļu grupām. Arī šogad domāts par jauniem vingrinājumiem, lai sacensības padarītu krāšņākas un sportistiem būtu jauni izaicinājumi.

Plānots, ka “Latvijas Spēkavīru čempionāts 2014” šogad norisināsies šādās pilsētās:

Čempionāta pirmais posms norisināsies 30.maijā Rīgā

Otrais posms-5. jūlijs Valmiera

Skotu Spēles - 12.jūlijs Roja

Pāru sacensības - 19.jūlijā Līvāni

Pāru sacensības - 20.jūlijā Kuldīga

Fināls - 2.augusts Ventspils

Fināls - 3.augusts Liepāja

Skotu Spēles - 8.augusts Ikšķile


Čempionāta ietvaros atlēti piedalās arī pāru sacensībās, kuras šogad norisināsies 19.jūlijā Līvānos un 20.jūlijā Kuldīgā. Šīs sacensības ir īpašas ar to, ka vingrinājumus atlēti veic kopā vai viens aiz otra. Šeit noteicošais ir ne tikai spēks, bet arī savstarpējā sadarbība un izvēlētā sacensību stratēģija.

Plānots, ka šogad čempionātā varēs sastapt Daini Zāģeri, kurš pagājušajā sezonā ar ļoti labiem panākumiem startēja ārpus Latvijas robežām. Iepriekšējās sezonas stiprāko vīru - Didzi Zariņu, jaunāko un progresējušāko čempionāta dalībnieku Oskaru Martužanu, kā arī viņa treniņu partnerus Jāni Šleckus un Edgaru Andersonu, kuri jau pavisam drīz sāks gatavošanos šai sezonai. Kā ierasts, piedalīsies arī Artis Plivda, Mareks Leitis, Aivars Šmaukstelis un Ivars Grahoļskis. Noteiktos posmos skatītājus priecēs arī Agris Kazeļņiks.

Čempionāta labākajiem spēkavīriem tiek dota iespēja nākamajā gadā startēt starptautiskajās sacensībās un cīnīties ar citu valstu profesionāļiem šajā jomā. Pagājušajā sezonā ļoti labi pasaulē sevi parādīja Dainis Zāģeris, kurš starp pasaules spēcīgākajiem vīriem ierindojās augstajā 4. vietā. Atsevišķās sacensībās veiksmīgi startēja arī Didzis Zariņš un kuldīdznieki - Jānis Šleckus, Edgars Andersons un Oskars Martužans. Arī Māris Rozentāls, kurš lielo sportu ir atstājis otrajā plānā, veiksmīgi startēja WSF Pasaules spēkavīru čempionātā atlētiem svara kategorijā līdz 110 kg, iegūstot augsto 3. vietu un arī šogad plāno piedalīties pāru sacensībās dzimtajā Kuldīgas pusē.

Jaunumiem līdzi var sekot www.parstipru.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti