Peldētājs Šaltāns sasniedz finālu jaunatnes olimpisko spēļu distancē (papildināts)

Latvijas peldētājs Jānis Šaltāns trešdien Naņdzjinā sasniedza savu trešo pusfinālu jaunatnes olimpiskajās spēlēs un vēlāk iekļuva arī finālā 50 metru tauriņstila distancē, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc peldētāju sacensībām pusfinālā)
Pusfinālā Šaltāns sasniedza septīto rezultātu - 24,58 sekundes - un tika astoņu finālistu vidū. Pusfinālā visātrāk peldēja ķīnietis Jui Hesjiņs, kurš finišēja pēc 24,03 sekundēm. Cīņu par medaļām spēcīgākie peldētāji distancē turpinās ceturtdien.

Priekšsacīkstēs Šaltāns 50 metros tauriņstilā finišēja pēc 24,68 sekundēm, bet labāko rezultātu - 24,01 sekunde - sasniedza Dilans Kārters no Trinidadas un Tobago.

Jau vēstīts, ka Šaltāns iepriekš ieguva 9. un 10.vietu attiecīgi 50 metru peldējumā uz muguras un 50 metru brīvā stila distancē.

Burātāja Ketija Birzule trešdien aizvadītajos trijos braucienos ieņēma 15., 10. un 4.vietu, kas viņu ierindo 13.vietā kopvērtējumā "Techno 293" vējdēļu klasē. Burātājām līdz sestdienai atlikuši vēl četri braucieni.

Otrās kārtas cīņā meiteņu tenisa vienspēļu turnīrā trešdien zaudēja Jeļena Ostapenko, kura piekāpās taizemietei Kamonvanai Buajamai. Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko ir 410.vietā, savukārt Buajama ierindota 656. pozīcijā.

Pēc vienspēļu mača noslēguma Ostapenko vēl aizvadīs meiteņu dubultspēļu pusfinālu, kur pārī ar lietuvieti Akvili Paražinskaiti tiksies ar ukrainietes Anhelinas Kaļiņinas un Baltkrievijas spēlētājas Irinas Šimanovičas duetu. Spēles zaudētājas turpinās cīņu par bronzas medaļām.

Otrajās jaunatnes olimpiskajās spēlēs Latvijas delegācijā ir 13 sportisti. Sacensības Ķīnā ilgs līdz 28.augustam.