Pāvulāns un Mackeviča uzvar Latvijas čempionātā skvošā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Pieredzējušais Aleksandrs Pāvulāns un ilggadējā līdere sieviešu konkurencē Ineta Mackeviča nedēļas nogalē Rīgā uzvarēja 11.Latvijas čempionātā skvošā, pavēstīja turnīra organizatori. Abi uzvarētāji aizstāvēja stiprāko skvošistu titulus, jo valsts čempionātā bija spēcīgākie arī pirms gada. Pāvulāns par Latvijas čempionu kļuva jau devīto reizi, turpretim sievietēm Mackeviča nodrošināja četrkārtējas čempiones titulu.

Vīriešu reitinga līderis Pāvulāns finālspēlē ar 3:1 uzvarēja Kasparu Purgaili, kuram tāpat kā pērn un pirms diviem gadiem Latvijas čempionātā tika sudraba godalga. Bronzu nopelnīja Arturs Peredistijs, kurš spēlē par 3.vietu ar 3:1 pārspēja pieredzējušo Gunāru Priževoitu.

Šogad pasaules reitinga sacensībās debitējusī liepājniece Mackeviča finālspēlē ar 3:0 uzveica pagājušā gada vicečempioni Baibu Lulli no Jelgavas. Trešo vietu ieguva juniore no Madonas Liene Rieba, kura ar mazajā finālā gūto uzvaru 3:0 aiz pjedestāla atstāja rīdzinieci Gintu Sniedzīti. Visas trīs medaļnieces ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas komandu čempionātā, kas no 1. līdz 5.maijam notiks Amsterdamā.

Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs pastāstīja, ka dalībnieku skaits Latvijas čempionātā pēdējos gadus ir nemainīgi stabils – ap 80 spēlētāju pamatturnīrā, neskaitot juniorus un seniorus, turklāt spēles līmenis uzlabojas. "Nākamsezon domāsim, kā čempionātam un līdz tam notiekošajiem turnīriem piesaistīt vairāk jaunu spēlētāju, kas regulāri spēlē skvošu, bet nepiedalās sacensībās. Centīsimies arī vairāk attīstīt un atbalstīt junioru skvošu,” teica Lucijanovs.

Latvijas čempionāta laureāti senioru un junioru grupās tiks noskaidroti 13. aprīlī.