Patvēruma meklētāji Vācijā izraisa milzu kriketa popularitātes vilni

Negaidīti krasu popularitātes kāpumu Vācijā piedzīvo krikets, ko iecienījusi liela daļa patvēruma meklētāju, un pēc ierašanās jaunajā mītnes zemē viņi nevēlas no tā atteikties par labu vāciešu iecienītajam futbolam, ceturtdien vēstīja aģentūra AFP. Pašlaik Vācijas U-19 kriketa izlasē puse spēlētāju ir ieceļotāji no Afganistānas.

Pērn Vācijā patvēruma pieteikumu iesniedza gandrīz pusmiljons ieceļotāju, no kuriem teju desmitā daļa ir no Afganistānas un Pakistānas, kur krikets ir lielā cieņā. Atbraucēji Vācijas Kriketa federācijā (VKF) nepārtraukti interesējas par iespēju spēlēt un nodibināt jaunus kriketa klubus. 

VKF izpilddirektors Braiens Mantls pastāstīja, ka federāciju pārpludina lūgumi palīdzēt ar inventāru un informēt par iespējām pievienoties vietējām komandām. Kad Mantls pirms nedaudz vairāk kā trijiem gadiem pārņēma federācijas pārvaldību, Vācijā apmēram 70 komandās bija 1500 kriketa spēlētāju, bet pašlaik ir 4000 reģistrētu spēlētāju un 205 komandas, kuru skaits turpina pieaugt.

Vidēji dienā VKF saņem piecu grupu pieteikumus ar vēlmi nodibināt jaunu klubu. Vācijā ieceļotājiem sākotnēji piedāvāja sportiskām aktivitātēm izvēlēties futbolu vai volejbolu, tomēr lielākā daļa patvēruma meklētāju nevēlējās atteikties no kriketa. 

VKF jau ir izdalījusi visus tās rīcībā bijušos kriketa spēles komplektus, kā arī no Lielbritānijas saņemto labdarības palīdzību un iepriekš dibinātu klubu piešķirto inventāru, tādēļ federācija meklē finansiālu vai materiālu palīdzību, sacīja Mantls. 

Starptautiskā Kriketa padome Vācijai piešķīra papildu 15 000 eiro inventāra iegādei, un 44 gadus vecais Mantls ir ļoti optimistisks par spēles attīstības perspektīvām, jo rēķinās ar spēlētāju skaita turpmāku pieaugumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti