Rīta Panorāma

"Raxtu Raxti" koncerti Cēsu koncertzālē

Rīta Panorāma

Rindas pēc pasēm

Madonā norisināsies PK un Junioru PČ rollerslēpošanā

Pašmāju rollerslēpotāji cer uz veiksmīgu startu Pasaules kausa posmā Madonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar sprinta sacensībām piektdien Madonā sāksies Pasaules kausa sacensības rollerslēpošanā, kas notiks piekto reizi. Arī šis sporta veids ir izjutis koronavīrusa ietekmi - uz Latviju atbrauca uz pusi mazāk dalībnieku nekā iepriekšējos gados. Sacensību organizatoriem papildu problēmas sagādā testēšana, savukārt sportistiem jādomā, kā vislabāk sagatavoties.

Iepriekš bija plānots, ka paralēli Pasaules kausam pieaugušajiem notiks arī pasaules junioru čempionāts. Taču koronavīruss ieviesa savas korekcijas, proti, Madonā ieradās pārāk maz dalībnieku, lai sacensības aizvadītu kā pasaules čempionātu, tāpēc arī junioriem notiks Pasaules kausa posms.

"Problēmas radās pēdējo nedēļu laikā, tāpēc vairāku valstu sportistu nebūs. Itālija, Zviedrija ir liels zaudējums, tās ir lielvalstis. Tāpat arī slovāki, poļi un rumāņi – viņi visi būtu šeit, bet situācija ir tāda, kāda nu tā ir,” pastāstīja sacensību organizators un „Smeceres sila” trases vadītājs Gunārs Ikaunieks. „Šobrīd ir 6 valstis un 75 dalībnieki, tas ir pieteikums. Pagājušogad piedalījās vairāk nekā 130 sportistu, līdz ar to gandrīz puse izkritusi."

Ierodoties Latvijā, sportistiem bija jāuzrāda pēdējo pāris dienu laikā veikts negatīvs koronavīrusa tests. Ja ierodas no tā saucamajām „dzeltenajām” valstīm, tad arī šeit uz vietas jāveic tests.

Pasaules čempionāts rollerslēpošanā Madonā 2019.gadā
Pasaules čempionāts rollerslēpošanā Madonā 2019.gadā

Organizatoriem pēdējo nedēļu laikā bija jāveic daudz pārplānošanas darbu, jo mainījās gan dalībnieku, gan dalībvalstu saraksti. Līdz ar to bija jākārto vīzu jautājumi. Tāpat tikai pēdējās nedēļās piedzīvoti lielākā daļa atteikumu, jo daudzviet Eiropā situācija koronavīrusa izplatībā kļuvusi sliktāka un dalībniekiem ir apgrūtināta ceļošana un robežu šķērsošana.

Latvijā augustā sekmīgi jau notika divi starptautiski sporta pasākumi – pasaules motokrosa čempionāta posmi Ķegumā un Eiropas rallija čempionāta posms „Rally Liepāja” Talsos un Liepājā. Ievērojot 3000 skatītāju ierobežojumu, abus pasākumus bija ļauts apmeklēt arī skatītājiem.

Arī Madonā skatītāji varēs vērot startus, taču būs zināmi ierobežojumi.

"Ir piesaistīti zemessargi, kuri vēros, lai plūsma nesavāktos pārāk liela. Pasākums ir bez biļetēm, tāpēc apmeklētāju skaitu šādi nevaram kontrolēt,” paskaidroja Ikaunieks. "Tāpēc zemessargi uzmanīs, lai nebūtu drūzmēšanās. Pilsētā ir 3,3 kilometru aplis. Pat ievērojot distanci, tas ļauj ierasties daudz cilvēkiem. Iepriekšējā pieredze rāda, ka tie 3000 [skatītāju] nav pārsniegti.”

Pirms gada Madonā notika pasaules čempionāts, Latvijas sportistiem izcīnot divas bronzas medaļas. Niks Saulītis izcīnīja 3.vietu 200 metru sprintā junioriem, bet Raimo Vīgantam 3.vieta 20 kilometros ar masu startu. Vīgants un Saulītis sacensībās piedalīsies arī šogad, savukārt

dāmu konkurencē junioriem par labiem rezultātiem cīnīsies Samanta Krampe.

Samanta Krampe ar Latvijas čempiones medaļu
Samanta Krampe ar Latvijas čempiones medaļu

Sportiste pagājušonedēļ piedalījās Pasaules kausa posmā Igaunijā, Otepē, kur sprinta sacensībās viņai izdevās izcīnīt 4.vietu „Domāju, ka 4.vieta ir labs rezultāts. Startēju arī 10 kilometru distancē, kur biju sestā, bet garie gabali nav mana stiprā puse,” pastāstīja Krampe.

„Smeceres sila” trase Krampei, protams, ir ļoti labi zināma, jo tur aizvadīti daudzi treniņi un nometnes, taču Madonas trase tik un tā nav vienkārša

un ir prasīga pret sportistu fizisko gatavību. „Reljefs ir kalnains, ir vairāki stāvi nobraucieni un pēc tam kāpumi, bet trasi zinu ļoti labi. Man tas nav tik liels sarežģījums kā sportistiem, kas šeit startē pirmoreiz. Pēdējo nedēļu laikā trasē gan neesam bijuši, bet daudzus gadus tur ir braukts, tāpēc arī šobrīd to varētu izbraukt ar acīm ciet,” savu gatavību sacensībām raksturoja Krampe.

Lai arī pavasarī sportot bija sarežģītāk, nekā ierasts, Krampe aizvadīja visai kvalitatīvu sagatavošanās procesu. Viņa norādīja, ka gatavošanās notiek nepārtraukti – gan ziemas slēpošanas, gan vasaras rollerslēpošanas sezonai. „Tagad kādu laiku aizvadām specifiskākus treniņus, kas paredzēti, lai labāk sagatavotos sprintam vai garajai distancei. Vienkārši trenējamies,” teica Krampe. „Jūtos gatava, to parāda arī pagājušās nedēļas rezultāti Igaunijā. Jūtos gatavāka nekā iepriekš, un starti Igaunijā bija kā laba iesildīšanās māju posmam.”

Jaunā rollerslēpotāja pēc sekmīgajiem startiem Igaunijā savās mājās cer pacīnīties par godalgotām vietām, lielākās cerības liekot uz sprinta sacensībām.

Sportisti piektdien startēs sprintā 200 metru distancē, sestdien plānotas sacensības ar masu startu, bet svētdien - klasiskajā stilā ar individuālu startu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti