Pasaules handbola čempionātā tiesājušais Līcis: Tiesnesim svilpe ir kā mūzikas instruments

Šobrīd pieredzējušākie Latvijas handbola tiesneši Zigmārs Sondors un Renārs Līcis pēc ilgāka pārtraukuma šogad atgriezās pasaules čempionāta arbitru vidū un vadīja vairākas spēles Parīzē notikušajā turnīrā. Līcis Latvijas Radio atzina, ka svilpe handbola tiesnesim ir gluži kā mūzikas instruments, kura spēle jāmācās un jātiecas sasniegt arvien augstāku līmeni.

Astoņus gadus Latvijas handbola tiesneši bija ārpus starptautiskās federācijas aprites, tādēļ atgriešanās ir liela psiholoģiska uzvara, Latvijas Radio atzina Sondors. Viņš uzsvēra, ka tā ir motivācija darboties tālāk. 

Savukārt Līcis pastāstīja, ka tiesneši laukumā jūtas kā mākslinieki un uzņēmēji vienlaicīgi, jo savus lēmumus soģi iesaiņo un pārdod lietotājiem. Ja mūzikas akadēmijā students apgūst vijoles vai kāda cita instrumenta spēli, tad handbolā tiesnesim instruments ir svilpe, paskaidroja Līcis.

"Jautājums, kā mēs to spēlējam. Tas ir viens no kritērijiem, kā pilnveidojam savu meistarību spēlē ar svilpi," teica Līcis.

Pasaules čempionātā Parīzē Latvijas tiesneši pārraudzīja četru grupas spēļu norisi, kā arī bija rezervisti ceturtdaļfinālā. Stoļarovs un Līcis iepriekš ir tiesājuši 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, vairākos pasaules un Eiropas čempionātos vīriešiem un sievietēm, kā arī citās augsta līmeņa starptautiskās sacensībās.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāts Parīzē svētdien beidzās ar mājinieku francūžu triumfu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti