Pasaules čempions Bertuks uzvar Latvijas orientēšanās čempionāta distancē

Pasaules čempions Edgars Bertuks uzvarēja Latvijas čempionātā garajā distancē, ceturdien informēja Latvijas Orientēšanās sporta federācijā. Alūksnē un Veclaicenē aizvadītajās sacensībās sprintā par uzvarētāju kļuva Artūrs Pauliņš, bet sievietēm Līga Ārniece palika nepārspēta gan sprintā, gan garajā distancē.

Sacensību centrs sprintā bija pie Bertuka kādreizējās skolas - Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, bet distances vijās pilsētas centru. Sievietēm 2,5 kilometrus pa ielām, parkiem un pagalmiem visātrāk veica igauniete Annika Rihma, bet Latvijas čempionāta medaļas varēja nopelnīt tikai Latvijas orientēšanās klubu sportisti, tādēļ titulu nopelnīja Ārniece. Desmit sekunžu viņai zaudēja Laura Vīķe un ieguva sudraba godalgu, bet Anete Midrijāne izcīnīja bronzu, zaudējot Ārniecei 53 sekundes.

Vīriešiem Bertukam neizdevās izcīnīt uzvaru dzimtajā pilsētā, jo viens kontrolpunkts Jāņkalniņā tika meklēts par ilgu. Viņš saņēma bronzas medaļu, uzvarētājam trīs kilometru distancē zaudējot 52 sekundes. Uzvarēja 2010. gada Latvijas čempions sprintā un orientēšanās sprinta speciālists Pauliņš. Tuvāko sekotāju Andri Jubeli viņš apsteidza par 13 sekundēm.

Junioru grupās pārliecinoši uzvarēja Jānis Sārs un Līga Valdmane.

Garā distance Veclaicenē bija Latvijas un Igaunijas teritorijā. Dalībniekiem bija ātri jāpieveic strauji kāpumi, gan jāspēj ātri skriet cauri purviem un pa ceļiem, lauzties cauri brikšņiem un vēl izvēlēties ātrākos ceļu variantus garos posmos.

Sievietēm neapturama bija sprinta čempione Ārniece, kura tuvāko konkurenti 9,4 kilometru distancē apsteidza par 10 minūtēm un 26 sekundēm. Tāpat kā sprintā otrā bija Vīķe, bet bronzas medaļu izcīnīja igauniete Merika Vanjuka, kura pārstāvēja Siguldas klubu A2 un Vīķei piekāpās par 11 sekundēm.

Vīriešu elitē par iepriekšējā dienā piedzīvoto neveiksmi revanšējās Bertuks, kurš pārsvaru ieguva ar ātrumu distances garākajos posmos. Uzvarētājam piecas minūtes un 24 sekundes 14,7 kilometru distancē zaudēja Jubelis, bet goda pjedestāla trešo pakāpienu aizņēma sprinta čempions Pauliņš (+6:15).

Nākamās medaļas Latvijas čempionātā izcīnīs 7. un 8. septembrī Ģikšos, kur orientieristi sacentīsies vidējā distancē un stafetē. Sacensībās sprintā un garajā distancē piedalījās 477 dalībnieki.