Pasaules čempionātā Katarā izglītojas arī handbola sporta mediķi

Pasaules handbola čempionāta laikā Katarā notiek arī izglītojoši pasākumi - gan konferences dažādu valstu treneriem un mārketinga speciālistiem, gan zinātniekiem un mediķiem. Uz konferenci par jaunumiem handbola sporta medicīnā Dohā ir ielūgti lektori no 14 valstīm.

Galvenās vadlīnijas konferencē ir cīņa pret dopingu, traumu profilakse un jaunāko zinātnisko pētījumu izmantošana handbolam tik raksturīgo traumu – pleca locītavu mežģījumu, ceļgalu un potīšu rehabilitācija. Par konferencē gūtajiem iespaidiem Latvijas Radio pastāstīja Polijas handbola izlases pārstāvis Rafaels Markovskis, kurš ir gandarīts par iespēju tikties ar citiem speciālistiem.

"Tā ir lieliska iespēja pasaules handbola čempionāta laikā tikties ar speciālistiem un diskutēt par traumām. Handbols ir specifisks sporta veids - tā ir kontakta cīņa, un ir ļoti būtiski, izmantojot jaunākās zinātniskās metodes, uzklausot ārstus, rast vajadzīgos risinājumus," sacīja Markovskis.

Polijas speciālists uzsvēra, ka handbolā liela loma ir tiesneša lēmumam, vai tiek atļauta asa kontakta spēle vai nē, un tādējādi ierobežots arī sportistu traumatisms. Svarīga ir veselīga pārtika tandēmā ar sabalansētām slodzēm – arī tas ir handbolista veiksmes faktors.

Pasaules čempionāts Katarā ilgs līdz 1.februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti