Dienas ziņas

Kārsavas novads saglabā ielu norādes latgaliski

Dienas ziņas

Mācītājs, kurš glezno

Norisinās pasaules čempionāts skeitborda slalomā

Pasaulē spēcīgākie skeitbordisti Rīgā un Priekuļos mērojas spēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Dienu pirms Rio spēļu atklāšanas kļuva zināms, ka 2020. gadā Tokijā olimpisko spēļu programmā oficiāli būs iekļauts arī skeitbords. Un zīmīgi, ka tieši šajā nedēļas nogalē Latvijā pirmo reizi norisinās pasaules čempionāts šajā sporta veidā - skeitborda milzu, speciālajā un līnijslalomā.

Pasaules čempionāta skeitbordā norise sadalīta vairāku dienu garumā. Sacensības līnijslalomā un speciālajā slalomā norisinās Rīgā, savukārt milzu slalomā, kur sportisti mēro ceļu no kalna starp konusiem, norisinās Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu biatlona trasē.

„Mums šie te notikumi ir sakrituši kopā, ka pirmo reizi Latvijā ir pasaules čempionāts, un tas ir vienlaicīgi ar paziņošanu par to, ka skeitbords kļūst par olimpisko sporta veidu. Protams, tas ir gandarījums, bet tas ir, protams, tālāk arī liels darbs, lai nokļūtu tiešām uz Tokijas olimpiskajām spēlēm,” norāda Latvijas Skeitborda federācijas prezidente Lienīte Skaraine.

Runājot par skeitbordu kā olimpisko sporta veidu, jāpiemin Latvijas skeitbordists Jānis Kuzmins, kurš ir jau trīskārtējais pasaules čempions speciālajā slalomā. No jaunajiem talantiem spēcīgs ir arī Artūrs Liskovs, kuram veiksmīgs starts arī milzu slalomā.

 „Panākumi ir pagaidām diezgan augsti, patīkami, trenējamies. Viss, pateicoties manam trenerim un man,” saka skeitbordists Artūrs Liskovs, atzīstot, ka mitrs esot, taču svarīgākajās vietās ir sauss.

Vairāk nekā 111 sportisti no 17 valstīm milzu slaloma disciplīnā sacenšas par labākā un ātrākā titulu amatieru, meistaru, dāmu, profesionāļu, kā arī junioru un bērnu konkurencē.

Zināms, ka nupat oficiāli atklātas vasaras olimpiskās spēles Rio, un kamēr mūsu sportisti cīnās par panākumiem Brazīlijā, brazīliešu skeitborda slaloma braucēji cenšas gūt labus panākumus pasaules čempionāta Latvijā.

„Man galvenais nav sacensības, bet satikšanās ar draugiem. Protams, cenšos uzstādīt arī labu rezultātu, bet tas šoreiz nav mans primārais mērķis. Esmu priecīgs arī par skeitborda pievienošanu olimpisko sportu sarakstam, pats gan nestartēšu, bet zinu, ka citi brazīļu braucēji ir ļoti priecīgi un Brazīlija noteikti uzvarēs!” – tā skeitbordists Rodžerio Semijs Nogueira no Brazīlijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti