Orientierists Zērnis izcīna 17.vietu pasaules čempionāta garajā distancē

Latvijas orientēšanās sporta izlases dalībnieks Rūdolfs Zērnis trešdien Norvēģijā izcīnīja cienījamo 17.vietu pasaules čempionāta garajā distancē, kamēr sieviešu konkurencē Sandra Grosberga finišēja 24.pozīcijā.

Vīriešiem uzvaras laurus plūca un pērn Latvijā izcīnīto titulu nosargāja norvēģis Ūlavs Lundāness, kuram šī ir jau devītā medaļa pasaules čempionātos. Norvēģis finišēja pēc pusotras stundas un deviņām sekundēm.

Rūdolfs Zērnis par startu pasaules čempionāta garajā distancē
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Otrais bija viņa tautietis Kaspers Fossers, kurš čempionam zaudēja vienu minūti un 39 sekundes, bet bronzas godalgu izcīnīja titulētais šveicietis Daniels Hubmans, kurš bija divas minūtes un 58 sekundes lēnāks par Lundānesu.

Zērnis čempionam zaudēja desmit minūtes un 31 sekundi, kas deva 17.vietu. Visas distances laikā viņš bija stabili otrajā desmitā.

Tikmēr Artūrs Pauliņš čempionam zaudēja 19 minūtes un 57 sekundes, ierindodamies 32.pozīcijā.

Garās distances finišu sasniedza 76 orientieristi.

Tāpat arī sieviešu konkurencē tika nosargāts pērn izcīnītais tituls, nu jau astoņkārtējai čempionei Tūvei Aleksandešsonei no Zviedrijas finišējot pēc vienas stundas un 39 minūtēm.

Otrā bija viņas tautiete Līna Stranda, kura zaudēja sešas minūtes un 16 sekundes, bet trešo vietu guva šveiciete Simona Ēberzolde, kura atpalika sešas minūtes un 50 sekundes.

Grosberga bija 19 minūtes un 24 sekundes lēnāka, kas deva 24.pozīciju.

Tikmēr Līga Valdmane uzvarētājai zaudēja teju 24 minūtes un ieņēma 35.pozīciju, bet Signe Sirmā bija gandrīz 44 minūtes lēnāka, finišējot 55.vietā.

Garo distanci pieveica 65 orientieristes.

Jau ziņots, ka otrdien vidējās distances kvalifikāciju pārvarēja visi seši kvalifikācijā startējušie Latvijas orientēšanās sporta izlases dalībnieki. Pasaules čempionāta fināls vidējā distancē notiks piektdien, meistarsacīkstes noslēgsies sestdien ar sacensībām stafetē.

Pirms gada Latvijā aizvadītais pasaules čempionāts orientēšanās sportā bija pēdējais tradicionālajā formātā, ietverot gan sprintus, gan meža distances. Formāta maiņas dēļ tika atgriezta arī vidējās distances kvalifikācija, tāpēc visām valstīm šajā distancē ir trīs starta vietas gan vīriešiem, gan sievietēm.

Garajā distancē vietu skaitu joprojām nosaka pēc divīzijām, kurās valstis ierindojas pēc iepriekšējo divu gadu pasaules čempionātu rezultātiem, tādēļ garākajā distancē Latviju pārstāvēs divi vīrieši un trīs sievietes.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā šogad izaicina ar skarbu un fiziski smagu apvidu Estfollas apriņķī, kur dalībniekiem būs jānavigē caur dažāda izmēra un skrienamības purviem, klintīm, stāvām nogāzēm ar augstiem mellenājiem un viršiem. Tam līdzīgu apstākļu Latvijā tikpat kā nav, taču lielākā daļa izlases dalībnieku ir aizvadījuši treniņnometnes Norvēģijā un iepazinušies ar apvidus īpatnībām.

Šis čempionāts ir īpašs, jo pirmoreiz godalgas tiks sadalītas tikai meža distancēs.

Pirms gada Siguldā un Rīgā norisinājās pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kas vienlaicīgi bija Pasaules kausa otrais posms. Latvijas orientieristi pašu mājās notikušajās meistarsacīkstēs palika bez lieliem panākumiem, lai gan vīri lielu daļu stafetes bija vadībā.