Orientierists Bertuks izcīna bronzu pasaules čempionātā

Latvijas orientierists Edgars Bertuks otrdien Somijā izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā garajā distancē un atkārtoja iepriekšējās meistarsacīkstēs gūto panākumu, liecina rīkotāju informācija. Ar startu garajā distancē Bertuks saistīja lielākās cerības Vuokati apkaimē notiekošajā čempionātā.

Uzvaru 19,8 kilometru garajā distancē izcīnīja francūzis Tjerī Žeržū, kurš finišēja pēc stundas, 41 minūtes un 39 sekundēm. Bertuks uzvarētājam zaudēja minūti un 50 sekundes. Par sudraba laureātu kļuva soms Jani Lankanens, kurš Bertuku apsteidza par 32 sekundēm.

Pārējiem Latvijas orientieristiem līdz augstām vietām finālsacensībās neizdevās aizsniegties. Kalvis Mihailovs ierindojās 36.vietā 18 minūtes un piecas sekundes aiz uzvarētāja, savukārt Jānis Kūms bija vēl par divām minūtēm un 51 sekundi lēnāks, iegūstot 38.vietu.

Sievietēm garajā distancē 13,9 kilometrus visātrāk veica šveiciete Simone Nigli, kura finišēja pēc stundas, 20 minūtēm un divām sekundēm. Labākā Latvijas sportiste Aija Skrastiņa ieņēma 19.vietu un no uzvarētājas atpalika 13 minūtes un vienu sekundi. Inga Dambe ierindojās 21. vietā (+14:51), bet Līga Ārniece ieguva 28.vietu (+19:31).

Iepriekš aizvadītajās sacensībās sprintā neviens Latvijas sportists netika augstāk par vietām ceturtajā desmitā.

Šī Bertukam pasaules čempionātos ir jau trešā medaļa. Pagājušā gada pasaules čempionātā Edgars Bertuks triumfēja vidējās distances sacensībās, pievienojot bronzas godalgu garajā distancē.

Bertuka trīs izcīnītās godalgas ir līdz šim vienīgās Latvijai pasaules čempionātos.

Pasaules čempionāts Vuokati apkaimē beigsies sestdien ar stafetēm, bet līdz tam ceturtdien un piektdien būs attiecīgi kvalifikācija un finālsacensības vidējā distancē.