Orientierists Bertuks finišē piektais Eiropas čempionāta distancē

Latvijas orientēšanās izlases līderis Edgars Bertuks Eiropas čempionātā Portugālē pirmdien vidējā distancē izcīnīja piekto vietu, informēja Latvijas Orientēšanās federācija. Pārējiem Latvijas sportistiem neizdevās tikt augstāk par trešo desmitu.

Par čempionu kļuva šveicietis Daniels Hubmans, kurš 7,9 kilometrus distanci veica 32 minūtēs un 23 sekundēs. Viņa tautietis Fabians Hertners bija 18 sekundes lēnāks un ieguva otro vietu, bet trešais finišēja leģendārais francūzis Tjerī Žeržū, kurš čempionam zaudēja 41 sekundi. Bertuks uzvarētājam zaudēja minūti un 17 sekundes, bet bronzas medaļas ieguvējam - 36 sekundes.

Mārtiņš Sirmais ieguva 26.vietu, savukārt sievietēm Laura Vīķe ierindojās 35.vietā. Startēja arī Artūrs Pauliņš (53.vieta), Inga Dambe (60.), Jānis Tamužs (76.), Jānis Sārs (98.) un Andris Jubelis (99.).

Sacensību apvidus un distances plānojums prasīja no sportistiem ārkārtīgi lielu skriešanas ātrumu un absolūtu precizitāti, jo katru zaudēto sekundi bija īpaši grūti atgūt līderu līdzīgā skriešanas ātruma dēļ.

Bertuks fiziski juties ļoti labi un pavisam nedaudz pietrūcis, lai varētu teikt, ka perfekti. "Apvidus bija ārkārtīgi ātrs, tomēr biju gatavojies skriet vēl ātrāk. Nedaudz pievīla tas, ka lielā daļā apvidus zeme bija uzarta un tas nedaudz palēnināja manu soli distancē, jo reāli esmu gatavojies skriet pa līdzenāku pamatu. Attiecībā uz tehnisko pusi kļūdas praktiski nepieļāvu. Vairākās vietās distancē nebiju pārliecināts par sevi un ievērojami sabremzējos, lai nepieļautu kļūdas. Kopumā tas maksāja apmēram 30 sekundes," atzina 5.vietas ieguvējs.

Garās distances fināls dienvidos no Lisabonas notiks otrdien, kad dalībniekus gaida īpaši garas distances - vīriešiem 20,6 km un sievietēm 13,2 km. Arī šajā distancē no Bertuka gaida labu rezultātu.