Orientierists Bertuks finišē desmitais Eiropas čempionātā garajā distancē

Latvijas orientierists Edgars Bertuks otrdien Eiropas čempionātā Portugālē ieguva 10. vietu garajā distancē, informēja rīkotāji. Sieviešu konkurencē labākā latviete bija Līga Ārniece, kura ierindojās 29.vietā.

Tāpat kā dienu iepriekš īsajā distancē uzvarēja šveicietis Daniels Hubmans, kurš garajā distancē 20,6 kilometrus veica stundā, 30 minūtēs un 23 sekundēs. Sudraba medaļu ieguva 25 sekundes uzvarētājam zaudējušais norvēģis Olavs Lundaness, kurš par divām sekundēm apsteidza bronzas laureātu Fredriku Johansonu no Zviedrijas. Bertuks no uzvarētāja atpalika trīs minūtes un 40 sekundes.

Priekšpēdējais 44 finišējušo dalībnieku konkurencē bija Jānis Kūms.

Savukārt sievietēm nepārspēta 13,2 kilometros palika šveiciete Judita Videre ar finišu pēc stundas, 10 minūtēm un 19 sekundēm. Otrās vietas ieguvēja krieviete Svetlana Mironova atpalika minūti un 25 sekundes, bet Lielbritānijas orientieriste Katerina Teilore bija vēl par minūti lēnāka un finišēja trešā.

Ārniece finišu sasniedza pēc stundas, 22 minūtēm un 57 sekundēm. Otra Latvijas dalībniece Inga Dambe trasē bija 50 sekundes ilgāk un ierindojās 31.vietā.

Eiropas čempionāts dienvidos no Lisabonas beigsies trešdien ar stafetēm. Jau ziņots, ka Bertuks pirmdien ieguva 5.vietu vidējā distancē.