Orientieristiem neizdodas pacīnīties par augstām vietām pasaules čempionāta startā

Latvijas orientieristiem nedēļas nogalē Itālijā neizdevās iegūt augstas vietas pasaules čempionātā, kas sākās ar sacensībām sprinta distancē, liecina Latvijas Orientēšanās federācijas informācija. Aija Skrastiņa ieņēma 21.vietu, bet 37. bija Artūrs Pauliņš.

Kvalifikāciju sprintā Burāno salā pārvarēja četri no sešiem Latvijas izlases orientieristiem. Ārpus finālistu skaita palika Laura Vīķe un Andris Jubelis, bet finālam līdzās Pauliņam un Skrastiņai kvalificējās arī pasaules čempionāta debitants Dāvis Dišlers un Līga Ārniece.

Skrastiņa arī pēc samērā lielas kļūdas distances sākumā spēja iegūt 21.vietu, uzvarētājai šveicietei Judītei Vīderei zaudējot divas minūtes. Ārniece finišēja 34.vietā, divas minūtes un 47 sekundes aiz uzvarētājas. Vīriešu konkurencē Pauliņš finišu sasniedza divas minūtes un četras sekundes aiz uzvarētāja dāņa Sorena Bobaha. Dišlers ierindojās 41.vietā divas minūtes un 19 sekundes aiz uzvarētāja.

Sprinta finālam bija izvēlēts apvidus Venēcijā ar šaurām ielām un kanāliem, padarot distances sarežģītas.

Pasaules čempionāts Itālijā turpināsies līdz sestdienai, un pārējās distancēs kvalifikācija nav paredzēta. Pirmdien orientieristi sacentīsies jauktajā sprinta stafetē, trešdien būs sacīkstes garajā distancē, piektdien - vidējā distancē, bet sestdien - stafetē. Jauktajā sprinta stafetē Trento pilsētas centrā Latviju pārstāvēs Skrastiņa, Pauliņš, Dišlers un Vīķe.