Orientieriste Dambe sasniedz 18.vietu pasaules čempionātā garajā distancē

Inga Dambe trešdien Itālijā izcīnīja 18.vietu un bija veiksmīgākā dalībniece Latvijas izlasē garajā distancē pasaules čempionātā orientēšanās sportā, liecina rīkotāju informācija. Vīriešiem labākais bija 21. vietu ieguvušais Kalvis Mihailovs.

Dambe uzvarētājai Krievijas sportistei Svetlanai Mironovai 11 kilometru distancē zaudēja astoņas minūtes un 49 sekundes. Vēl viena Latvijas orientieriste Līga Ārniece ierindojās 39.vietā 61 finišējušās dalībnieces konkurencē 16 minūtes un 53 sekundes aiz uzvarētājas.

Vīriešiem uzvarēja francūzis Tjerī Žeržū, no kura Mihailovs atpalika 11 minūtes un 16 sekundes. Andris Jubelis ieguva 49.vietu 28 minūtes un 40 sekundes aiz čempiona, bet līdzšinējais pasaules čempionātu medaļnieks Edgars Bertuks 16,36 kilometru distancē nefinišēja. Mērķa līniju sasniedza 74 dalībnieki.

Iepriekš sprinta distancē labākie Latvijas orientieristi bija 21.vietu ieguvusī Aija Skrastiņa un 37. vietā finišējušais Artūrs Pauliņš. Jauktajā sprinta stafetē Latvija iepriekš ieņēma 17.vietu.

Pasaules čempionāts Itālijā turpināsies līdz sestdienai. Sacensības vidējā distancē būs piektdien, bet sestdien risināsies stafetes.