Orientieriste Dambe noslēdz labāko duci vidējā distancē pasaules čempionātā

Inga Dambe sestdien Siguldā bija labākā Latvijas izlasē un izcīnīja 12.vietu pasaules čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē sievietēm, liecina organizatoru informācija. Vīriešiem vidējā distancē labākais no mājiniekiem bija 23.vietu ieguvušais Rūdolfs Zērnis.

(papildināts pēc vīriešu sacensībām)
Par pasaules čempioni kļuva Krievijas sportiste Natālija Gemperle, kura finišēja pēc 32 minūtēm un divām sekundēm. Pusotru minūti atpalikusī somiete Marika Teini ieguva sudrabu, bet par bronzas laureāti kļuva Francijas sportiste Isija Basē, kura bija vēl 24 sekundes lēnāka.

Dambe uzvarētājai zaudēja trīs minūtes un 17 sekundes. Sandra Grosberga ieguva 17.vietu, savukārt Laura Vīķe ierindojās 28.vietā 70 dalībnieču konkurencē. Jau vēstīts, ka nedēļas nogalē sprintā Vecrīgā labākā Latvijas izlasē bija 17.vietu ieguvusī Grosberga.

Vēlāk otrdien vidējā distancē vīriešiem uzvarēja norvēģis Eskils Kinebergs ar rezultātu 32 minūtes un 59 sekundes. Zērnis no uzvarētāja atpalika trīs minūtes un 15 sekundes, bet viņam 24 sekundes zaudējušais Edgars Bertuks sasniedza 25.vietu 76 dalībnieku konkurencē. Sudrabu un bronzu sadalīja šveicieši Daniels Hubmans un Florians Hovalds.

Pasaules čempionāta turpinājumā ceturtdien būs sacensības stafetē, bet sestdien noslēgumā vēl noskaidros medaļu ieguvējus garajā distancē.

Sacensībās Latvijā ir pārstāvēti pieci kontinenti - startē 49 valstu sportisti no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Okeānijas. Pasaules čempionātā piedalās vairāk nekā 340 orientieristu.