Orientieristam Bertukam 8.vieta PČ vidējā distancē (papildināts)

Līdzšinējais titula īpašnieks Edgars Bertuks piektdien Somijā finišēja 8.vietā orientēšanās pasaules čempionātā (PČ) vidējā distancē, informēja organizatori. Bertukam tādējādi neizdevās aizstāvēt pērn Šveicē izcīnītos čempiona laurus.

(papildināts pēc sieviešu sacensību noslēguma)
Finišu 6,3 kilometru distancē Bertuks sasnieza pēc 39 minūtēm un 51 sekundes, uzvarētājam Krievijas orientieristam Leonīdam Novikovam zaudējot divas minūtes un sešas sekundes. Sudrabu izcīnīja no Novikova deviņas sekundes atpalikušais francūzis Tjerī Žeržū, bet par bronzas laureātu kļuva zviedrs Gustavs Bergmans, kurš čempionam zaudēja 36 sekundes.

Mārtiņš Sirmais ieņēma 12.vietu divas minūtes un 48 sekundes aiz uzvarētāja, savukārt Kalvis Mihailovs aizvadītajās sacensībās Vuokati finišēja 40.vietā 10 minūtes un 11 sekundes vēlāk nekā Novikovs.

Sievietēm visaugstāk no Latvijas sportistēm pakāpās 12.vietu ieguvusī Inga Dambe, turpretim Laura Vīķe ierindojās 39.vietā. Uzvarēja šveiciete Simone Nigli, ar finišu pēc 35 minūtēm un 25 sekundēm nodrošinot čempionātā trešo zelta medaļu. Iepriekš viņa palika nepārspēja arī sprintā un garajā distancē. Dambe uzvarētājai zaudēja četras minūtes un 21 sekundi, savukārt Vīķe no čempiones atpalika 13 minūtes un 54 sekundes.

PČ noslēgumā sestdien notiks stafetes.

Bertuks otrdien otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas izcīnīja bronzu garajā distancē. Pērn Šveicē Bertuks par pasaules čempionu kļuva vidējā distancē.