Nezaudē cerību par sporta kluba saglabāšanu Liepājā

Janvāra otrajā pusē gaidāms lēmums par sporta kluba „Liepājas metalurgs" maksātnespēju. Kluba administrācijā strādā vairs tikai daži cilvēki, taču arī viņu kabinetos drīz gaisma izdzisīs. Tajā pašā laikā joprojām netiek zaudēta cerība Liepājā nākotnē saglabāt vismaz futbolu - pašvaldība savā pārvaldījumā pārņēmusi sporta kluba "Liepājas metalurgs" jauniešu un bērnu sportu.

Sporta kluba „Liepājas metalurgs" ilggadējais un nu jau bijušais direktors Ilgvars Šēns savā kabinetā sēž pēdējās dienas. Šajā ledus hallē viņš nostrādāja 16 gadus. No senās kluba godības - lielākā Baltijas sporta kluba, palikuši pāri vien vimpeļi no Eiropas mēroga mačiem.

„Ar jauno gadu mēs nodevām visus bērnus, aptuveni 600, pilsētai. Futbola un hokeja treneri, kuriem piedāvāja darbu, pārgāja uz sporta skolu. Stadionus arī atdevām pilsētai. 18. decembrī bija valdes pārvēlēšana. Valdes priekšsēdētājs ir administratora vietnieks Pauliņš, un es – vienīgais valdes loceklis. Tas ir viss, kas palicis pāri," stāsta Šēns.

Janvāra otrajā pusē plānots oficiāli pasludināt kluba maksātnespēju, tad visas funkcijas pārņems administrators. Šēns cer, ka Liepājai nākotnē izdosies saglabāt vismaz futbola komandu, pagaidām jauni līgumi ar futbolistiem netiek slēgti un jauns sponsors komandai nav uzradies.

"Ja mēs nenoturēsim virslīgā komandu, tas būs pilsētai liels zaudējums. Hokejs tik ātri neatgriezīsies, bet futbols.. Mēs atsaucām dalību Ziemas kausa izcīņā, neesam atsaukuši piedalīšos virslīgas čempionātā, kas sāksies marta beigās," norāda Šēns.

Nav precīzu ziņu, cik cilvēku no kluba ir kļuvuši par bezdarbniekiem, taču notikušais ir sāpīgs fakts daudziem kluba entuziastiem, piemēram, bijušajam sporta kluba „Liepājas metalurgs" preses sekretāram Hārvejam Rudzītim. Viņš atzīst, ka ir ļoti skumji, jo ir ieguldīts liels darbs, sākot no cilvēkiem rūpnīcā, kuri strādāja, lai būtu līdzekļi, ko ieguldīt.

„Arī kluba cilvēki, kuri darīju visu, lai klubs atbilstu pasaules līmenim. Viss aiziet strauji nebūtībā, labi, ka vismaz kaut kas saglabāsies," stāsta Rudzītis.

Pašvaldība no jaunā gada ir pārņēmusi bērnu un jauniešu sportu. Kustamo mantu no kluba pamatā ir iegādājies Liepājas Olimpiskais centrs, kas turpmāk apsaimniekos futbola laukumus.

Tikmēr vecāki turpina rakstīt iesniegumus un pārslēdz līgumus. Liepājas sporta pārvades vadītājs Artis Lagzdiņš skaidro, ka „notiek aktīvs darbs ar treneriem, jo atbilstoši bērnu skaitam jāveic tarifikācijas".

„Futbolā notiek rokāde, jo vairāk tiek domāts par talantīgo bērnu attīstību un veicinātu fizisko sagatavotību. Sajūta, ka par hokeju tiek domāts mazāk, priekšstats ir mānīgs, jo hokejā pašlaik turpinās sezona un nekas netiek mainīts," sacīja Lagzdiņš.

Ledus halles ledu un ģērbtuves pašvaldība nomās. Pagaidām neesot nekādu signālu, ka ar ledus halli varētu būt kādi sarežģījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt