Neikšāns un Rogule kļūst par Latvijas čempioniem šahā

Latvijas čempionātā šahā karjerā trešo valsts čempiona titulu Rīgā izcīnīja starptautiskais lielmeistars Arturs Neikšāns, bet sieviešu konkurencē zelta medaļu ieguva starptautiskā lielmeistare Laura Rogule, ceturtdien pavēstīja Latvijas Šaha federācijā.

Neikšāns parādīja lielisku sniegumu, deviņās kārtās izcīnot septiņas uzvaras un divas reizes spēlējot neizšķirti, kas viņam nodrošināja astoņus punktus. Lielu gandarījumu uzvarētājam sniedza arī viņa tuvākie sekotāji, jo atlikušās medaļas izcīnīja Neikšāna audzēkņi – otrais bija Toms Kantāns ar 6,5 punktiem, bet Ņikita Meškovs ar sešiem punktiem kļuva par bronzas medaļnieku.

Arī sievietēm zelta medaļu izcīnīja Neikšāna audzēkne Rogule, kura cīnījās bez zaudējumiem un savāca 7,5 punktus deviņās kārtās, kļūstot jau par astoņkārtēju Latvijas sieviešu čempioni. Dana Reizniece-Ozola ieguva otro vietu, turpretim Ilze Bērziņa ierindojās trešajā vietā. Reizniece-Ozola un Bērziņa abas iekrāja pa 6,5 punktiem. 

Latvijas čempionāta finālā vīriešiem piedalījās 29 dalībnieki, kuri kvalificējās no pagājušā gada fināla, čempionāta pusfināla, reģionālajiem turnīriem, kā arī Latvijas jauniešu un senioru čempionātiem. Turnīrā piedalījās spēcīgs dalībnieku sastāvs, viņu vidū bija pieci lielmeistari un pieci starptautiskie meistari.

Arī sieviešu čempionāts norisinājās deviņās kārtās pēc Šveices sistēmas. Turnīrs pulcēja 17 šahistes, tostarp trīs lielmeistares, kuras arī pārstāvēja Latviju pēdējās šaha olimpiādēs. 

Labākā seniora balvu ieguva Jānis Daudzvārdis, bet trīs labākie jaunieši bija Dmitrijs Tokranovs, Oļegs Petrovskis un Edmunds Beks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti