Naturalizētie pieccīņnieki paralēli olimpiskajiem mērķiem mācās latviešu valodu

Ar Saeimas lēmumu Latvijas pilsonību ieguvušie modernās pieccīņas sportisti Ruslans Nakoņečnijs un Oleksandrs Pinčuks gatavojas 2019. gada sezonas nozīmīgākajiem startiem, lai iegūtu tiesības pārstāvēt savu savu valsti Tokijas olimpiskajās spēlēs, bet paralēli apgūst arī latviešu valodu. Ukrainā dzimušie atlēti ir no Doņeckas apgabala, kur drošības situācijas dēļ veidot karjeru sportā nav iespējams. 

Latvijas Modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš Latvijas Radio pastāstīja, ka viens no uzdevumiem naturalizētajiem atlētiem ir mācīties latviešu valodu, lai viņi pēc sportista karjeras beigām būtu pilnvērtīgi integrējušies sabiedrībā. Liepiņš saskata, ka modernā pieccīņa nebūs masu sporta veids, bet tajā ar neatlaidību var gūt Latvijai nozīmīgus panākumus. 

Saruna ar Oleksandru PinčukuMārtiņš Kļavenieks

  Jau 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvējušais Nakoņečnijs atzīst, ka sadzīvē praktizēties latviešu valodā ir sarežģīti, jo saziņā, piemēram, veikalos pārdevēji pāriet uz krievu valodu. 

  Savukārt iepriekš karjerā vairākkārt par Ukrainas čempionu kļuvušais Pinčuks ir Latvijas pilsonis nepilnu gadu un ar jaunajām karjeras iespējām ir apmierināts. Viņš saskata, ka Latvijā ir laba komanda un sportistiem mērķus sasniegšanā palīdz sporta veida federācija. Pinčuks neslēpj, ka komandā komunikācija notiek krieviski, bet sadzīvē viņš cenšas runāt latviski. Mācīties latviešu valodu sportistam nav viegli, tomēr pieccīņniekam palīdz gan draudzene, gan draugi. Pinčuks baiļojas par saviem vecākiem nemierīgajā Ukrainas reģionā, kur arvien situācija nav droša un iedzīvotājus apdraud karadarbība.

  Par sezonā galvenajām sacensībām Pinčuks uzskata Eiropas čempionātu un pasaules meistarsacīkstes, kur varēs izcīnīt tiesības startēt 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs. 

  Latvijas izlases galvenais treneris Mihails Jefremenko ar aizvadīto sezonu ir apmierināts, jo uzlaboti rezultāti, kas ļauj pamatoti cerēt uz augstiem panākumiem jaunajā sezonā un kvalificēšanos Tokijas olimpiskajām spēlēm. Galveno ieguldījumu cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm komandā gaidīs no Nakoņečnija un Latvijas čempiona Pāvela Švecova, bet 23 gadus vecajam Pinčukam par svarīgāko startu federācijā uzskata Eiropas U-24 čempionātu novembrī Polijas pilsētā Držonkovā.

  Eiropas čempionāts no 6. līdz 11. augustam notiks Lielbritānijā, kur astoņi labākie sportisti nopelnīs ceļazīmi uz 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Tā kā kontinenta meistarsacīkstēs kvalificēties varēs tikai pa vienam katras valsts sportistam, iespējams, pie olimpiskās ceļazīmes tiks arī nedaudz zemāku vietu ieguvēji. No 2. līdz 9. septembrim Budapeštā risināsies pasaules čempionāts, kur olimpiskajām spēlēm kvalificēsies trīs labākie sportisti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti