Nakoņečnijs ar 14.vietu pasaules čempionātā modernajā pieccīņā saglabā olimpiskās cerības

Latvijas modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs sestdien Maskavā izcīnīja 14.vietu pasaules čempionātā un vēl saglabāja cerības kvalificēties startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, liecina organizatoru informācija.

Nakoņečnijs sacensību summā iekrāja 1466 punktus. Paukošanā viņš ieņēma 14.vietu ar 209 punktiem, peldēšanā sasniedza 11. rezultātu un guva 334 punktus, taču pieticīgāk startēja jāšanā, kur ar 286 punktiem ieņēma 19.vietu. Pirms skriešanas un šaušanas kombinācijas Nakoņečnijs ierindojās 18.vietā, bet pēdējā disciplīnā pakāpās četras pozīcijas augstāk. Kombinācijā Nakoņečnijs bija devītais ar 637 punktiem.

Pasaules čempiona laurus ar 1514 punktiem nodrošināja francūzis Valentēns Belo. Sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi mājinieks Aleksandrs Ļesuns (1510 punkti) un Džungs Džinhva no Dienvidkorejas (1504).

Jau vēstīts, ka sieviešu konkurencē piektdien 28.vietu ieņēma Jeļena Rubļevska un praktiski šķīrās no izredzēm startēt Rio.

Pēc pasaules čempionāta rezultātiem trīs labākie iepriekš nekvalificējušies sportisti gan vīriešu gan sieviešu konkurencē nopelnīja ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Taču vēl pa pēdējām sešām ceļazīmēm vīriešiem un sievietēm sadalīs pēc vietas pasaules rangā 1.jūnijā.

Nakoņečnijs pirms pasaules čempionāta rangā ieņēma 39.vietu, turpretim Rubļevska tika ierindota 57. pozīcijā. Nakoņečnijs Latvijas pilsonību saņēma pērnruden, bet iepriekš karjerā pārstāvēja Ukrainu.

Pāvels Švecovs un Deniss Čerkovskis pasaules čempionātā netika tālāk par kvalifikāciju. Nakoņečnijs un Švecovs otrdien izcīnīja 4.vietu vīriešu stafetes sacensībās, kas ir neolimpiska disciplīna.