Sporta ziņas

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs florbolā, Latvija - Vācija

Sporta ziņas

Rīgas čempionāts vieglatlētikā telpās

Grāmata par Arturu Vaideru

Nāk klajā Artura Vaidera dienasgrāmatas - radošs atskats uz 12 olimpiskajām spēlēm

Tuvojoties Tokijas olimpiskajām spēlēm, klajā nākušas divas Artura Vaidera grāmatas “Olimpiskās dienasgrāmatas. Vasara. Ziema”, ko, godinot izcilā sporta žurnālista piemiņu, izdevis viņa vārdā nosauktais fonds. Bijušais lsm.lv autors Vaiders vienīgais no Latvijas rakstošajiem žurnālistiem klātienē ir atainojis 12 olimpiskās spēles, iekrājot unikālu pieredzi, kas lasītājam paveras abās grāmatās. 

Divās grāmatās, kas atsevišķi aptver Vaidera veikumu vasaras un ziemas olimpiskajās spēlēs, ir apkopotas publikācijas, sākot no ziemas spēlēm Albērvilā 1992. gadā līdz tveicīgajai Riodežaneiro 2016. gadā. Vaidera raksti ataino ne tikai svarīgu laikaposmu pēc neatkarīgās Latvijas atgriešanās olimpiskajā saimē, bet ir arī autoram raksturīgi asprātīgs un vispusīgs skatījums uz sporta pasaulē nozīmīgākajiem notikumiem vairāku gadu desmitu garumā.

Artura Vaidera fonda dibinātāja un sporta žurnālista atraitne Inese Vaidere atzina, ka rakstu autoram nebija raksturīga tiekšanās pēc sensāciju radīšanas, bet viņa iedziļināšanās un ieinteresētība līdzcilvēku likteņos palīdzēja radīt spilgtus rakstus, atainojot to varoņus gan slavas, gan pārbaudījumu brīžos.

Žurnālista gaitās darbojoties vairākos medijos, Vaiders ir radījis vairāk nekā 5000 reportāžu, interviju un rakstu drukātajos un interneta medijos. Dienasgrāmatu lasītājam tas paver iespēju vēlreiz izdzīvot Latvijas atgriešanos olimpiskajā kustībā pēc valsts neatkarības atjaunošanas, tajā pašā laikā autora radītie raksti arvien ir spilgts profesionalitātes paraugs, kas uzbur lasītājam aizrautīgu klātbūtnes iespaidu un ļauj izdzīvot līdzi izcilu sportistu panākumiem un dramatiskiem pavērsieniem.

Vaidera olimpiskās dienasgrāmatas caurvij galveno varoņu gaitas, sniedzoties daudz tālāk par zaudējumu un uzvaru aprakstu. Stāsti ir par sportā nozīmīgu cilvēku veikumu un patiesām emocijām lielākajos sporta forumos. Unikāls akcents ir grāmatu autora klātbūtne notikumos, kas izpelnījusies vietu sporta vēsturē.

Olimpiskās dienasgrāmatas arī ir vērtīgs biogrāfisks materiāls, jo izdevumu personu rādītājā apkopoti gandrīz 2000 personvārdi, kas aptver ne tikai izcilākos sportistus, bet arī nozīmīgos notikumos iesaistītus līdzjutējus un citus klātesošos.

Grāmatas izdotas ar Artura Vaidera fonda un Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu.

Artura Vaidera fonds tika izveidots 2016. gadā ar mērķi veicināt izcilā sporta žurnālista piemiņas saglabāšanu un Latvijas žurnālistikas, īpaši sporta žurnālistikas, attīstību. Pēc fonda iniciatīvas ir iedibināts apbalvojums sporta žurnālistikā – Artura Vaidera balva “Gada sporta žurnālists”, kas katru gadu tiek pasniegta Latvijas “Gada balva sportā” ceremonijā. Fonda darbību lielākoties nodrošina Vaidera dzīves gaitā veidotie finanšu uzkrājumi.

Vaidera dzīves gājums pārtrūka 61 gada vecumā 2016. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt