Modernās pieccīņas sportists Nakoņečnijs izcīna 12.vietu Pasaules kausa finālā

Latvijas modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs sestdien izcīnīja 12.vietu Astanā notiekošā Pasaules kausa finālposma sacensībās, kamēr Pāvels Švecovs palika 31.vietā 36 dalībnieku konkuencē.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Jinva Juns no Dienvidkorejas, kurš nopelnīja 1431 punktu, aiz sevis atstājot savu tautieti Vunte Junu, kurš atpalika par pieciem punktiem, kamēr vēl punkts mazāk bija īram Artūram Lenigenam O'Kīfam.

Savukārt Nakoņečnijs tika pie 1399 punktiem, bet Švecovs nopelnīja 1310 punktus.

Jau ziņots, ka pēc ceturtdien aizvadītās paukošanas Nakoņečnijs bija 12.vietā, bet Švecovs 19.pozīcijā.

Abi Latvijas sportisti peldēšanā uzlaboja savas pozīcijas, jo Nakoņečņijs pakāpās uz sesto vietu, bet Švecovs bija 12.pozīcijā, abiem šajā disciplīnā uzrādot attiecīgi devīto un piekto labāko rezultātu.

Tomēr turpinājumā viņi savas pozīcijas nespēja noturēt. Jāšanā Nakoņečnijs bija 23.labākais dalībnieks, bet jauktajā skriešanas un šaušanas kombinācijā viņš ieņēma 16.vietu, summā paliekot četras vietas augstāk.

Tikmēr Švecovam liktenīga bija jāšana, kurā viņš uzrādīja vien 33.rezultātu, pēc tam neko augstāk kopvērtējumā netiekot.

Pērn Pasaules kausa finālā Viļņā Švecovs izcīnīja augsto 12.vietu, lai gan pirms pēdējās disciplīnas viņš bija pat trešajā pozīcijā. Savukārt Nakoņečnijs ierindojās 19.vietā.

Šosezon Pasaules kausā modernajā pieccīņā bija četri posmi, kā arī finālsacensības. Pirmajā posmā Ēģiptē Nakoņečnijs izcīnīja 21.vietu, kamēr Švecovs bija 25.pozīcijā. Otrais posms marta beigās notika ASV, bet Latvijas sportisti tajā nepiedalījās, kamēr trešajā etapā Ungārijā Švecovs un Nakoņečnijs ieņēma attiecīgi 28. un 29.vietu.

Ceturtajā posmā Bulgārijā pagājušajā nedēļas nogalē Švecovs paukošanā satraumēja muguru, kā rezultātā nācās samierināties ar 32.vietu.

Tikmēr pasaules čempionāts šogad septembrī risināsies Meksikā, bet jūlijā Ungārijā tiks dalītas Eiropas čempionāta medaļas.

Iepriekšējā sezonā Švecovs izcīnīja desmito vietu Eiropas čempionātā, bet Pasaules kausa finālā viņš ieņēma 12.vietu, kamēr pasaules čempionātā viņš nestartēja, tur vienīgajam Latvijas pārstāvim Nakoņečnijam finišējot 22.vietā.