Modernajā pieccīņā Rio pagaidām bez Latvijas sportistiem, Nakoņečnijam labas izredzes

Starptautiskā Modernās pieccīņas savienība (UIPM) ceturtdien nosauca potenciālos Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniekus, kuru vidū nav neviena Latvijas sportista, tomēr sarakstu vēl papildinās, un teju drošs kandidāts uz kādu nāciju kvotas dēļ atbrīvojamo vakanci ir Ruslans Nakoņečnijs.

(precizēta informācija par olimpisko kvalifikāciju)
Olimpiskajās spēlēs modernajā pieccīņā startēs pa 36 vīriešiem un sievietēm, bet ne vairāk kā pa diviem katra dzimuma sportistiem no katras valsts. Tādēļ no pašreizējā kvalificējušos vīriešu saraksta tiks svītroti septiņi sportisti, kad viņu pārstāvētās nacionālās federācijas būs nosaukušas braucējus uz Rio. 

Atbrīvojušās vietas ieņems nākamie pretendenti pēc vietas pasaules rangā, kur augstāk par Nakoņečniju ir tikai pāris pieccīņnieku, kuri olimpiskajam startam nav kvalificējušies. Nākamo olimpisko spēļu dalībnieku sarakstu UIPM nosauks 16.jūnijā.

Nakoņečnijs pasaules rangā ierindots 24. pozīcijā, bet tālākās pozīcijās ir citi Latvijas sportisti Pāvels Švecovs (72.) un Deniss Čerkovskis (87.) Dāmu konkurencē Jeļena Rubļevska ir 47. vietā, ar ko būs par maz, lai tiktu uz Rio.

Rubļevska līdz šim ir piedalījusies četrās olimpiskajās spēlēs, labāko sniegumu parādot 2004. gadā, kad Atēnās izcīnīja otro vietu. Arī Čerkovskim labākais rezultāts bija tieši Atēnās, kad viņš palika ceturtajā vietā, un arī viņa rēķinā dalība četrās olimpiādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti