Ministrija virzīs izskatīšanai pieteikumus par naudas balvām svarcēlājiem

Atkāpjoties no formālām prasībām, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) virzīs izskatīšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē (LNSP) pieteikumus par naudas balvu piešķiršanu panākumus guvušajiem svarcēlājiem, ceturtdien informēja ministrijā. IZM uzskata, ka Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha ir pelnījuši prēmijas, tādēļ pieteikumus nosūtīs izskatīšanai, neraugoties uz to neatbilstību normatīvo aktu prasībām.

Latvijas Svarcelšanas federācijas (LSF) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pieteikumi par naudas balvas pieprasījumu Plēsniekam un Kohai ir iesniegti neatbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, atzina ministrijā. LSF un LOK pieteikumi formāli nebūtu virzāmi izskatīšanai LNSPA, jo sportistus prēmiju saņemšanai var pieteikt sporta veidā oficiāli atzītā federācija.

Svarcelšanā oficiāli atzītā organizācija valsī ir Latvijas Svarcelšanas klubu apvienība (LSKA), kas pieteikumus sportistu prēmēšanai pašlaik nav iesniegusi. IZM arī pieprasīs skaidrojumus no organizācijām, kādēļ pieteikumu iesniegusi nevis oficiāli atzītā sporta federācija, bet alternatīvā biedrība. IZM pieļauj, ka situācijas pamatā ir organizāciju savstarpējās nesaskaņas.

Pēc skaidrojumu saņemšanas pieteikumus paredzēts nodot izskatīšanai LNSP, kas varēs atsevišķi izvērtēt apstākļus un lemt par naudas balvu piešķiršanu. Sporta likumā noteiktā kārtība paredz naudas balvu piešķiršanu sportistiem tikai pēc valstī oficiāli atzītās sporta federācijas pieteikuma.

Plēsnieks oktobrī izcīnīja 5.vietu pasaules čempionātā, kā arī pavasarī ieguva 4.vietu Eiropas čempionātā, bet septembrī kļuva par U-23 Eiropas čempionu. 15 gadus vecā Koha U-20 Eiropas čempionātā izcīnīja bronzu, bet U-15 vecuma grupā kļuva par čempioni.

Naudas balvas piešķir par sasniegumiem, kas izcīnīti augstākā līmeņa sacensībās, ja minētā sporta federācija ir atzīta Starptautiskajā olimpiskajā komitejā vai ir Starptautisko sporta federāciju asociācijas biedre.

Svarcelšanā oficiāli atzītā LSKA, kas apvieno 12 svarcelšanas klubus, jau vairākus gadus konfliktē ar LSF. LSKA kā Latvijas nacionālā sporta federācija ir pārstāvēta gan Starptautiskajā svarcelšanas federācijā (IWF), gan Eiropas svarcelšanas federācijā (EWF).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti