Miks Zvejnieks kļūst par Eiropas čempionu skrituļslalomā

Latvijas labākais skrituļslalomists Miks Zvejnieks sestdien Spānijā Eiropas čempionātā skrituļslalomā izcīnīja uzvaru paralēlā slaloma disciplīnā, informēja Latvijas skrituļslaloma federācijā.

Sacensības sākās ar kvalifikācijas braucienu, kurā Miks demonstrēja ļoti labu sniegumu, uzrādot otro ātrāko laiku, kas ļāva cerēt uz labu turpinājumu. Astotdaļfināla braucienā Zvejnieks uzveica mājinieku Serhio Mendesu Peresu, bet nākamajās kārtās sacentās tikai ar Vācijas sportistiem - Manuelu Cērlainu, Noa Zingu un finālā pieveica arī galveno pretendentu uz uzvaru Marko Valcu.

Jau pirmais fināla brauciens bija ļoti ciešs, tomēr Miks izrādījās par dažām sekundes simtdaļām ātrāks. Otrajā braucienā, kad sportisti bija samainījušies trasēm, Miks vēlreiz minimāli pārspēja Valcu, izcīnot pirmo uzvaru šāda līmeņa sacensībās. Pēc uzvaras Zvenjieks nespēja aprakstīt notikumus, vien atzina, ka šī ir labākā diena viņa skrituļslalomista karjerā.

“Vārdiem neaprakstāmas sajūtas, es jau biju laimīgs, ka tiku līdz finālam, bet uzvarēt Eiropas čempionātā ir kaut kas tiešām lielisks," viņš teica.

Sacensības Spānijas pilsētiņā Villablino sākās jau piektdien, kad notika Pasaules kausa posms slalomā. Tajā Mikam izdevās tikt pie 5. vietas. Ja Miks sacentās elites jeb pieaugušo konkurencē, tad viņa brālis Dāvis Zvejnieks startēja pie junioriem jeb U-21 grupā, kur kvalifikācijā uzrādīja 14. rezultātu, bet izslēgšanas pirmo kārtu nepārvarēja.

Ieva Meldere kvalifikācijā uzrādīja devīto rezultātu un izkrita pirmajā izslēgšanas kārtā.

Eiropas čempionāts Villablino svētdien noslēgsies ar klasisko slaloma disciplīnu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Citi
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti