Mikam Zvejniekam Brašovā – 10. vieta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Miks Zvejnieks, kurš Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes kalnu slēpošanas slaloma sacensībās startēja kopā ar visu spēcīgo kalnu slēpošanas valstu pārstāvjiem, divu braucienu summā spēja izcīnīt 10.vietu. Zvejnieks pēc pirmā brauciena ierindojās tikai 28.vietā, taču izcili veiktais otrais brauciens Zvejniekam ļāva pacelties uzreiz par 18 pozīcijām un Olimpiādes slaloma sacensībās izcīnīt godājamo 10.vietu. Zvejnieks ir izvēlēts arī par Latvijas karognesēju Olimpiādes noslēguma ceremonijā.

Latvijas kalnu slēpošanas izlases treneris Dinārs Doršs pēc Zvejnieka pirmā brauciena atzina, ka Mikam tas ir raksturīgi - otro braucienu veikt krietni labāk. Līdzīga situācija bija arī pirms gada Pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Insbrukā, kur Zvejnieks pēc pirmā brauciena arī bija ārpus pirmā divdesmitnieka, bet pēc otrā brauciena spēja pakāpties uz 12.vietu. Miks Zvejnieks pēc starta atzina, ka rezultāts viņu apmierina, taču vienmēr var vēl labāk: „Vajag vairāk pārliecības!”

Biatlona sacensībās jauniešiem sprinta disciplīnā mūsējiem klājās smagi. Augstāk par 39. vietu Latvijas biatlonisti nespēja ierindoties. Tas lielā mērā ir skaidrojams ar gauso slēpošanu un neskaitāmām kļūdām šaušanā. Visaugstāk – 39. vietā finišēja Linards Zēmelis, kurš šautuvē kļūdījās trīs reizes. Vēl no mūsējiem – Vladislavs Ņedaivodins un Ingus Degsnis sprinta disciplīnā ierindojās 66. un 68. pozīcijā, šaušanā kļūdoties attiecīgi sešas un septiņas reizes. Linards Zēmelis pēc finiša nespēja izskaidrot kāpēc ir pieļautas tik daudz kļūdu šaušanā…

Latvijas U-17 izlases hokejisti ceturtdien Brašovā ar 11:1 uzvarēja mājiniekus rumāņus un ieguva 5.vietu Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē. Gunta Bāliņa un Ērika Miļūna trenētā Latvijas izlase pirmajās divās spēlēs grupā zaudēja Šveicei (1:5) un Krievijai (2:3).

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde beigsies šodien un varēs pavilkt svītru izcīnīto medaļu kopvērtējumā. Šajā olimpiādē diemžēl mūsējie medaļniekos nav tikuši, taču ir izcīnījuši ceturto un piekto vietu šorttrekā, ko paveica Roberts Jānis Zvejnieks, bet kalnu slēpošanā desmitais finišēja Miks Zvejnieks.