Medaļu sadalījums pēc olimpisko spēļu septītās dienas

Noslēdzoties pirmajai olimpiskajai nedēļai,  Rio tika sadalīti 24 olimpisko medaļu komplekti, liecina organizatoru sniegtā informācija.

Lielāko medaļu skaitu, respektīvi, četras zelta un bronzas godalgas un vienu sudraba godalgu izcīnījusī ASV izlase. Sudrabu ASV izlasē ieguva peldētājs Maiks Felpss 100 metru peldējumā tauriņstilā. Šajā disciplīnā zelta medaļu ieguva Singapūras peldētājs Jozefs Skūlings, kurš arī uzstādīja jaunu olimpisko rekordu. Savukārt, jaunu pasaules rekordu 800 metru brīvā stila peldēšanā uzstādīja ASV sportiste Keitija Līdekija.

Pēc medaļu skaita otras ražīgākās valstis bijušas Francija un Ķīna, jo abām ir par sešām olimpiskajām godalgām. Francija izcīnījusi trīs zelta un trīs sudraba medaļas, bet Ķīna izcīnījusi divas katra kaluma medaļas.

10 000 metru skrējienā Etiopijas sportiste Almaza Anjana laboja pasaules rekordu un izcīnīja zeltu, bronzas medaļu izcīnīja viņas tautiete Tireneša Dibaba, bet sudrabs tika Kenijas pārstāvei Vivianai Čerujotai.

20 000 metru soļošanā vīriešiem zelts un sudrabs tika Ķīnas sportistiem, bet bronza Austrālijas pārstāvim.

Svarcelšanā vīriešiem līdz 85kg jaunu pasaules un olimpisko rekordu uzstādīja Irānas  pārstāvis Kionauš Rostamī, Irānai šī ir vienīgā zelta medaļa šodien.

Medaļas sadalītas arī vairākās šaušanas disciplīnās. 50 metru šaušanā zeltu ieguva Vācijas pārstāvis Henrijs Junghaenels, sudrabs korejietim Jonghjuņam Kimam, bet bronza Krievijas izlases pārstāvim Kirilam Grigorjanam. Šaušanā pa māla mērķiem zelts un sudrabs aizceļo uz Itāliju, attiecīgi Diānai Bacosī un Čiarai Kainero, savukārt bronzas godalgu izcīnīja ASV sportiste Kimberlija Rode.

Tenisā pāru spēlēs zelta godalgu izcīnīja Spānijas duets Rafaels Nadals un Maks Lopezs. Spraigā mačā sudrabu ieguva rumāņu sportisti Horija Tekaua un Florina Mergea. Bronza tika ASV sportistiem Džekam Sokam un Stīvam Džonsonam.

Tramplīnlēkšanā sievietēm zeltu izcīnīja Kanādas  sportiste Rozanna Maklenana, sudrabu - Bronija Peidža no Lielbritānijas, bronzu - Ķīnas pārstāve Dana Lī.

Šodien notika arī pārceltās sacīkstes airēšanā. Pāru grupā sievietēm zeltu izcīnīja Lielbritānijas airētājas Helēna Glovere un Hetere Stanninga, sudrabu ieguva Jaunzēlandes sportistes Rebeka Skauna pārī ar Genovevu Behrenti, savukārt pie bronzas tika Anna Andersena un Hedviga Rasmusena. Vīriešu četrnieku fināla braucienos zeltu ieguva Lielbritānijas pārstāvji, sudrabs ceļo uz Austrāliju, bet bronza uz Itāliju.

Zelta medaļas šaušanā ar loku ieguva Ungārijas sportiste, sudrabu – Francijas pārstāve, bet bronzu – ASV.

Treka riteņbraukšanas sacensībās komandu startā sievietēm zeltu ieguva Ķīnas izlase, sudrabs tika Krievijai, bet bronza – Vācijai. Vīriešu startā zelts - Lielbritānijai, sudrabs Austrālijai, bet bronza – Dānijai.

Sacensībās džudo, vīriešiem pāri 100 kilogramiem, zeltu izcīnīja Francijas pārstāvis, sudrabs tika piešķirts Japānas sportistam, bet bronza - mājiniekam Rafaelam Silvam. Sievietēm līdz 78 kilogramiem zeltu izcīnīja Francijas sportiste, sudrabu ieguva kubiete, bet bronzas godalga ceļos uz Ķīnu.