Mākslas vingrotāja Zavadska iegūst 10.vietu «Baltijas apļa» sacensībās daudzcīņā

Veiksmīgākā Latvijas mākslas vingrotāja daudzcīņā Rīgā svētdien noslēgtajās tradicionālajās sacensībās "Baltijas aplis" bija 10. vietu ieguvusī Marika Zavadska, liecina organizatoru informācija. Uzvarēja Krievijas junioru vicečempione Aleksandra Soldatova.

Zavadska četru disciplīnu summā iekrāja 60,400 punktu, savukārt Soldatovas rēķinā bija 70,600 punkti. Otro vietu ieguva krieviete Arina Averina (68,400 punkti), bet trešā bija Katsarina Halkina no Baltkrievijas (66,700). Vietas otrajā desmitā ieguva pārējās Latvijas sportistes - 15. bija Anastasija Jefimova (56,350 punktu), turpretim 19.vietā 27 dalībnieču konkurencē ierindojās Natālija Januša (53,550).

Soldatova uzvarēja arī finālsacensībās vingrojumos ar apli, vālītēm un lentu. Vingrojumos ar bumbu nepārspēta palika Averina, kura saņēma arī "Miss Skatītāju simpātijas" balvu, ko pasniedza pirmoreiz. No Latvijas sportistēm finālsacensībām atsevišķās disciplīnās kvalificējās tikai Zavadska, kura ieguva 6.vietu vingrojumā ar apli.

Grupu vingrojumos, izcīnot sacensību dibinātājas Ludmilas Kačkaldas piemiņas kausu, uzvaras lauri tika vingrotājām no Uzbekistānas. Tradicionālo "Baltijas apļa" titulu "Miss Elegance", kuru piešķir mākslinieku žūrija, saņēma Polina Berezina no Spānijas.

Rīgas Olimpiskajā sporta centrā skatītāji varēja vērot 17 valstu vingrotāju sniegumu. Šogad "Baltijas aplis" svinēja 15. gadu jubileju, tādēļ šajā reizē sacensībās līdzdarbojās daudz vairāk Latvijas mākslinieku nekā citus gadus, un apmeklētāji varēja apskatīt 16 mākslinieku darbu izstādi, kā arī baudīt pašmāju skatuves mākslinieku sniegumu, vērot modes skati un mākslas vingrotāju klubu priekšnesumus.